Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går skulle være TV - kvels, men så annonserte det hjemmeboende barnet at hun ville være med på tur, så da ble det trenng og tur isteden. Vi har et svært plenområde her nede ved Østensjøvannet som ellers blir brukt til fortballbaner, men som er flotte treningsarenaer når det er ledig. Nå er det jo gjerne mørkt innen jeg får rota meg ut, så også i går.

Vi stakk ned på fotballbana for å trene litt. Mer eller mindre tilfeldig beveget vi menneskene oss stadig lengre fra hverandre mens vi på skift kalte inn Fibi. Altså: Kalle inn, godbit, neste mann kalle inn, godbit osv. (Hennes innkalling er godkjent når hun sitter foran oss, men der er vi jo litt forskjellige.) Det var utrolig morsomt med den skyggen som kom som ei kule gjennom mørket og etterhvert bremset litt ned sånn på midten fordi hun rett og slett ikke så. Vi trente jo ikke spor, så jeg la på et hjelpe - "hiiit" for å holde fokus på både mål og fart. Kjempegøy! Vi menneskene så jo heller ikke hverandre etterhvert, men hørte bare "braaa" som signal for å kalle inn igjen. Vi hadde vel en avstand på ca hundre meter før vi ga oss og avsluttet med femkilometeren rundt vannet.

Gøy at vedlikeholdstrening kan innebære nye variabler!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! valpen vår på 14 uker har egentlig vært eksemplarisk, bortsett fra litt utfordringer på natt og med bur. Men nå har det virkelig blitt ekstremt mye biting. Vi fører dagbok og ser at det sammenheng mellom overstimulering og lite søvn som gjør at han får disse bite periodene. Det går ikke an å avlede han med gobiter, bein eller ignorering og vi må sette han i timeout for å roe han.    noen som har noen tips til å håndtere dette? Han biter oss til blods og sikter fast når han skal følges i timeout eller ut for å gå på do. Vi vet vi skal prøve å unngå overstimulering og at han må få mer søvn. Men enn så lenge har vi slitt litt med å få han til å roe seg alene på dag og kveldstid 
    • Hei! Jeg var på tur med min hund i Rogalands området i går. Han var i bånd på fjellet. Midt på turen traff vi på en løs hund. Jeg ropte vent på den flere ganger da jeg ikke så eier. Eier hørte mine rop og prøvde å kalle inn sin hund. Den hørte ikke etter og jeg tok min hund (i bånd) mellom beina mine. Jeg ropte og spurte om den var vennlig, svaret jeg fikk var at det visste han ikke. Jeg sa han måtte skynde seg og komme, for å få sin hund under kontroll. Hunden løp bort til min og det ble fullt angrep. Eier nådde frem og regelrett banket opp sin egen hund (slag og spark) for å få den unna.jeg holdt min hund hele tiden, mellom beina mine i bånd. Eier fikk hunden vekk og jeg sa de skulle komme seg bort med en eneste gang. Nå er det flere ting jeg lurer/angrer på. For det første så ble hunden min skadet (bare små skraper men allikevel) og jeg aner ikke hvordan angripende hund har det etter han fikk en slik behandling fra sin eier. Videre ropte jeg til dem at det er lurt å ha hunden i bånd når den ikke reagerer på innkalling, men fikk til svar at det ikke er båndtvang i området. Dette reagerer jeg veldig på. Man skal vel vitterlig ha hunden i bånd dersom den ikke svarer på innkalling og angriper andre? (I bånd) synes ikke dette er en hund som skal gå løs i naturen. Hva kan jeg gjøre?
    • Takk. Vi har nå prøvd med frokost kl 07-08, middag 14-15 og kvelds 19.30-20 tiden. Så får vi se hvordan det går seg til.
    • Neppe. Hvis du ser på rasekatter ville jeg først og fremst satt meg inn i gemytt og behov hos de ulike. 
    • Tror dere at det er lurere med en ekstra stor katt? Sånn som Maine Coon ?  Da kan den sikkert forsvare seg mere og hundene kanskje ser dem på en annen måte når de er større?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...