Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff i Drammen


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Kanskje jeg og skulle prøve å få vært med på et treff:) Har et stykke å reise da, men er jo ikke umulig:P Hadde i så fall vært gøy om det ble en del folk:)

Skrevet

Jeg vil fortsatt at vi skal få til treff :) Men om jeg skal få vært med må det nesten bli i helger, hverdagene er så travle for tiden. Så skrik ut om noen kan en helg eller fler!

Skrevet

Jeg kan lørdag hele dagen på lørdag i hvert fall :) På kvelden skal jeg bort, men regner med at det ikke er aktuelt med treff på kvelden uansett...

Skrevet

Tror jeg bare tar med Banditt så slipper Mia å løpe ned de små hundene :)

Hun har en slags fetisj for det, arg. Irriterende og ikke minst flaut.

Skrevet
Tror jeg bare tar med Banditt så slipper Mia å løpe ned de små hundene :P

Hun har en slags fetisj for det, arg. Irriterende og ikke minst flaut.

Er det så mange små som skal være med da? Jeg kommer nok bare til å ta med meg Java ihvertfall :)

Skrevet

Kan ikke vi som kan på lørdag prøve å treffes da?

Orry trenger mer koselig omgang med andre hunder :) Han er jo snill og grei, men det er så sjelden han er "med" og vil leke. På forrige treff ble det jo faktisk liv i han :Laugh:

Skrevet

Anette med Orry kommer :)

Blir det samme sted som sist? Er nemlig ikke så kjent, så jeg må i så fall ha litt forklaring hvis det blir et annet sted.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...