Gå til innhold
Hundesonen.no

Når tar dere av flåtthalsbåndet?


Lilleulv

Recommended Posts

Hvor får dere kjøpt flått halsbåndet , og hva koster det?

Virker det*?

Har hørt om "oljelignende" kapsler som man skal smørre i nakken. Har ikke prøvd noe på valpen enda, og vi nærmer oss vinter . Men det er jo greit å vite hva som er på markede og om det funker :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skaffet meg flåtthalsbånd i sommer, men nå er det høst og jeg lurer på hvor lenge det bør sitte på?

Kan være jeg husker feil, men mener å ha hørt at flåtten lever sålenge det er varmegrader fra 5 og oppover. Under 5 varmegrader blir det for kaldt for flåtten og jeg vet da søren om de dør (neppe så heldig at det skjer) eller går i dvale (jada, jeg har null peiling). Men summasumarum, de skal visstnok ikke være noe "problem" for noen når gradestokken er under 5 plussgrader.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det stemmer at flåtten ikke er et problem når det er under 5+.

Vi bor i et område der flåtten er et stort problem, så vi kommer til å ha det på hele året. Dessuten så blir det sjelden veldig kaldt her om vinteren, blir helst vått... <_< .

Vi betalte 380 hos dyrlegen for Buster's halsbånd. Han har bare hatt 1 flått, på denne flått befengte plassen, så det virker bra for oss.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt off topic men.. Hva gjør dere som bor i områder hvor det er mengder med flått? Sitter dere fler timer hver kveld å sjekker hundene deres?

Var på ferie på Vestlandet i sommer, og vi hadde med to hunder. Tilsammen bare på min hund plukket vi vel godt over 50 flått, og helt opptill 2 uker etter vi kom hjem fant vi flått.. Hundene gikk bare i bånd hele tia også, så de var ikke å farta rundt i skog og kratt så mye... Vi menneskene fikk ikke en eneste en.. De som eide huset der vi leide hadde 2 hunder gående løs, og jeg kan bare tenke meg hvor fulle de må ha vært med flått..

Det med flått halsbånd.. Hvordan fungerer det? Har de en lukt i seg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt off topic men.. Hva gjør dere som bor i områder hvor det er mengder med flått? Sitter dere fler timer hver kveld å sjekker hundene deres?

Var på ferie på Vestlandet i sommer, og vi hadde med to hunder. Tilsammen bare på min hund plukket vi vel godt over 50 flått, og helt opptill 2 uker etter vi kom hjem fant vi flått.. Hundene gikk bare i bånd hele tia også, så de var ikke å farta rundt i skog og kratt så mye... Vi menneskene fikk ikke en eneste en.. De som eide huset der vi leide hadde 2 hunder gående løs, og jeg kan bare tenke meg hvor fulle de må ha vært med flått..

Det med flått halsbånd.. Hvordan fungerer det? Har de en lukt i seg?

:) Hvor på Vestlandet var du? Jeg bor i Haugesund, og hunden min har bare hatt to flått i sommer. Han har gått mye i skogen og har ikke hatt flåttbeskyttelse i det hele tatt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:) Hvor på Vestlandet var du? Jeg bor i Haugesund, og hunden min har bare hatt to flått i sommer. Han har gått mye i skogen og har ikke hatt flåttbeskyttelse i det hele tatt.

Var i Sogn og Fjordane, Lifjorden.. Må ha vært i et helt ekstremt flått område.. hm, merkelig altså.. Krydde av dem..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det virker som om flotten overlever vinteren. Var noen på sonen som fant flott på hunden i februar i fjor. Her i oslo var forrige vinter veldig mild. Flotthalsbåndet Tussie har nå skal vare ut september, men jeg vurderer å sette på nytt etter dette. Har heldigvis ikke funnet noen flott på henne i år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi drypper med Expot (sånne oljete dråper :rolleyes: ) og har funnet 2 flått på Fibi i sommer. Den siste nå i helgen. Det er vel en måned siden jeg ga siste dose og tror ikke jeg kommer til å gi henne noe mer før til sommeren igjen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde flåtthalsbånd på Orry mens vi var på sommerferie på hytta, men tok det av når vi kom hjem i begynnelsen av august. Han har ikke fått flått her hjemme i Oslo, så jeg satser på at det går greit gjennom vinteren.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...