Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra Hundorp


Monab88

Recommended Posts

Skrevet

1AK, 1AKK, CK 3BHK på Aris

Dommeren uttalte at siden han var litt hyperaktiv ble det ingen seier i BHK i dag. Men godt fornøyd med AK seiere også.

Tinka ble desverre halt men berget 1AK, 3AKK

Aris sin kritikk;

Passende hanne, maskulint hode, bra hals og overlinje, velvinklet foran og bak, utmerket brystkasse, fine proposjoner, fine ben, poter og pels, beveger seg med meget bra steg. :blink:

Skrevet

Vi stilte to Shetland sheepdog i åpen klasse tispe.

Tina (Orreknuppen's Ninni) fikk 1 premie og ble sammenlagt nr 2 i sin klasse.

Lita (Mellsjahøgda's Olympia), fikk 1 premie, vant sin klasse og fikk CK, i beste tispe kom hun på 2.plass og fikk Cert.

VELDIG fornøgd med Certet :blink:

Skrevet
Vi stilte to Shetland sheepdog i åpen klasse tispe.

Tina (Orreknuppen's Ninni) fikk 1 premie og ble sammenlagt nr 2 i sin klasse.

Lita (Mellsjahøgda's Olympia), fikk 1 premie, vant sin klasse og fikk CK, i beste tispe kom hun på 2.plass og fikk Cert.

VELDIG fornøgd med Certet :blink:

Gratulerer så mye :lol: . Tenker også at oppdretter Sissel var fornøyd med det resultatet!

Skrevet
Gratulerer med Cert på Lita ;) Synes jeg husker henne fra Vestnes i fjor, og at jeg likte henne der :blink:

Tusen takk :lol:

Var vi på Vestnes i fjor? Var på så mange utstillinger det året, så det er umulig å holde orden :)

Lita ER utrolig vakker, men hun er SÅ pinglete, så vanligvis vil hun ikke vise seg frem, for hun blir så redd dommeren. Dommeren som var denne gangen var utrolig flink med hundene hvertfal. :icon_fun:

Gratulerer så mye :P . Tenker også at oppdretter Sissel var fornøyd med det resultatet!

Tusen takk! Sissel var godt fornøyd da ja :)

Skrevet

1AK, 1 AKK, CERT, 2BHK!

Kjempefornøyd med utstillingen, gutten tok sitt andre cert, og oppførte seg eksemplarisk!

Vi reiste nedover med 4 whippeter tilsammen, oppdretterne, og jeg.

og hjem hadde vi med oss:

BIR, BIG og BIS2 til INT NORD CH Courtborne Ramazotti

BT2, BIR VET, BIS2 VET til N CH Courtborne Shania

BT3 m/ CERT til Courtborne Eros Tu sei

BH2 m/ CERT til Courtborne Keyzers Faramiir

I tillegg tok saluki Courtborne Chara mar Chenit CERT og ble BIM

Det må man jo si var en vellykket helg!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Siden det først var en tråd for Hundorp så... *fniiis*

cert1.jpg

Bedre sent enn aldri.. Lenge siden jeg har vært på sonen, og dwette var liksom den første tråden jeg kom over hvor jeg hadde noe å bidra med :whistle:

Skrevet

Hei!

Neimen så flott Freesbee har blitt nå! Fått samme farge (dvs "voksenpels") over hele, og ser jo riktig så fin ut.

GRATTIS så mye!

Og grattis til alle dere andre også, selvsagt!

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...