Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra Hundorp


Monab88

Recommended Posts

Skrevet

1AK, 1AKK, CK 3BHK på Aris

Dommeren uttalte at siden han var litt hyperaktiv ble det ingen seier i BHK i dag. Men godt fornøyd med AK seiere også.

Tinka ble desverre halt men berget 1AK, 3AKK

Aris sin kritikk;

Passende hanne, maskulint hode, bra hals og overlinje, velvinklet foran og bak, utmerket brystkasse, fine proposjoner, fine ben, poter og pels, beveger seg med meget bra steg. :blink:

Skrevet

Vi stilte to Shetland sheepdog i åpen klasse tispe.

Tina (Orreknuppen's Ninni) fikk 1 premie og ble sammenlagt nr 2 i sin klasse.

Lita (Mellsjahøgda's Olympia), fikk 1 premie, vant sin klasse og fikk CK, i beste tispe kom hun på 2.plass og fikk Cert.

VELDIG fornøgd med Certet :blink:

Skrevet
Vi stilte to Shetland sheepdog i åpen klasse tispe.

Tina (Orreknuppen's Ninni) fikk 1 premie og ble sammenlagt nr 2 i sin klasse.

Lita (Mellsjahøgda's Olympia), fikk 1 premie, vant sin klasse og fikk CK, i beste tispe kom hun på 2.plass og fikk Cert.

VELDIG fornøgd med Certet :blink:

Gratulerer så mye :lol: . Tenker også at oppdretter Sissel var fornøyd med det resultatet!

Skrevet
Gratulerer med Cert på Lita ;) Synes jeg husker henne fra Vestnes i fjor, og at jeg likte henne der :blink:

Tusen takk :lol:

Var vi på Vestnes i fjor? Var på så mange utstillinger det året, så det er umulig å holde orden :)

Lita ER utrolig vakker, men hun er SÅ pinglete, så vanligvis vil hun ikke vise seg frem, for hun blir så redd dommeren. Dommeren som var denne gangen var utrolig flink med hundene hvertfal. :icon_fun:

Gratulerer så mye :P . Tenker også at oppdretter Sissel var fornøyd med det resultatet!

Tusen takk! Sissel var godt fornøyd da ja :)

Skrevet

1AK, 1 AKK, CERT, 2BHK!

Kjempefornøyd med utstillingen, gutten tok sitt andre cert, og oppførte seg eksemplarisk!

Vi reiste nedover med 4 whippeter tilsammen, oppdretterne, og jeg.

og hjem hadde vi med oss:

BIR, BIG og BIS2 til INT NORD CH Courtborne Ramazotti

BT2, BIR VET, BIS2 VET til N CH Courtborne Shania

BT3 m/ CERT til Courtborne Eros Tu sei

BH2 m/ CERT til Courtborne Keyzers Faramiir

I tillegg tok saluki Courtborne Chara mar Chenit CERT og ble BIM

Det må man jo si var en vellykket helg!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Siden det først var en tråd for Hundorp så... *fniiis*

cert1.jpg

Bedre sent enn aldri.. Lenge siden jeg har vært på sonen, og dwette var liksom den første tråden jeg kom over hvor jeg hadde noe å bidra med :whistle:

Skrevet

Hei!

Neimen så flott Freesbee har blitt nå! Fått samme farge (dvs "voksenpels") over hele, og ser jo riktig så fin ut.

GRATTIS så mye!

Og grattis til alle dere andre også, selvsagt!

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...