Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra Hundorp


Monab88

Recommended Posts

Skrevet

1AK, 1AKK, CK 3BHK på Aris

Dommeren uttalte at siden han var litt hyperaktiv ble det ingen seier i BHK i dag. Men godt fornøyd med AK seiere også.

Tinka ble desverre halt men berget 1AK, 3AKK

Aris sin kritikk;

Passende hanne, maskulint hode, bra hals og overlinje, velvinklet foran og bak, utmerket brystkasse, fine proposjoner, fine ben, poter og pels, beveger seg med meget bra steg. :blink:

Skrevet

Vi stilte to Shetland sheepdog i åpen klasse tispe.

Tina (Orreknuppen's Ninni) fikk 1 premie og ble sammenlagt nr 2 i sin klasse.

Lita (Mellsjahøgda's Olympia), fikk 1 premie, vant sin klasse og fikk CK, i beste tispe kom hun på 2.plass og fikk Cert.

VELDIG fornøgd med Certet :blink:

Skrevet
Vi stilte to Shetland sheepdog i åpen klasse tispe.

Tina (Orreknuppen's Ninni) fikk 1 premie og ble sammenlagt nr 2 i sin klasse.

Lita (Mellsjahøgda's Olympia), fikk 1 premie, vant sin klasse og fikk CK, i beste tispe kom hun på 2.plass og fikk Cert.

VELDIG fornøgd med Certet :blink:

Gratulerer så mye :lol: . Tenker også at oppdretter Sissel var fornøyd med det resultatet!

Skrevet
Gratulerer med Cert på Lita ;) Synes jeg husker henne fra Vestnes i fjor, og at jeg likte henne der :blink:

Tusen takk :lol:

Var vi på Vestnes i fjor? Var på så mange utstillinger det året, så det er umulig å holde orden :)

Lita ER utrolig vakker, men hun er SÅ pinglete, så vanligvis vil hun ikke vise seg frem, for hun blir så redd dommeren. Dommeren som var denne gangen var utrolig flink med hundene hvertfal. :icon_fun:

Gratulerer så mye :P . Tenker også at oppdretter Sissel var fornøyd med det resultatet!

Tusen takk! Sissel var godt fornøyd da ja :)

Skrevet

1AK, 1 AKK, CERT, 2BHK!

Kjempefornøyd med utstillingen, gutten tok sitt andre cert, og oppførte seg eksemplarisk!

Vi reiste nedover med 4 whippeter tilsammen, oppdretterne, og jeg.

og hjem hadde vi med oss:

BIR, BIG og BIS2 til INT NORD CH Courtborne Ramazotti

BT2, BIR VET, BIS2 VET til N CH Courtborne Shania

BT3 m/ CERT til Courtborne Eros Tu sei

BH2 m/ CERT til Courtborne Keyzers Faramiir

I tillegg tok saluki Courtborne Chara mar Chenit CERT og ble BIM

Det må man jo si var en vellykket helg!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Siden det først var en tråd for Hundorp så... *fniiis*

cert1.jpg

Bedre sent enn aldri.. Lenge siden jeg har vært på sonen, og dwette var liksom den første tråden jeg kom over hvor jeg hadde noe å bidra med :whistle:

Skrevet

Hei!

Neimen så flott Freesbee har blitt nå! Fått samme farge (dvs "voksenpels") over hele, og ser jo riktig så fin ut.

GRATTIS så mye!

Og grattis til alle dere andre også, selvsagt!

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...