Gå til innhold
Hundesonen.no

Høyt stoffskifte og tynn..


tuppetroll

Recommended Posts

Skrevet

Har nylig avdekket at Ace har et stoffskifte på høygir, og lurer derfor på å legge om til et annet for for å få henne til å legge på seg litt. Nå får alle 3 hills med kylling, og det går forsåvidt ned, men synes hun er altfor tynn og at hun røyter for mye. Har søkt rundt på forskjellige forprodusenters hjemmeside, men synes det er vanskelig å finne noen oversikt over hva innholdet i de forskjellige forene er. Hvilket for ville dere anbefalt?

Skrevet

Jeg ville prøvd Vom&hundemat jeg. Har nettopp satt lille flisa ( :) ) mi på det, og håper at hun blir litt mer enn skinn og bein av det. Gjorde det samme med Zarten, som fikk nesten 2 liter tøffor i døgnet og allikevel var undervektig :D Han ble forholdsvis normal etter en periode på vom og hundemat, selv om han spiste abnorme mengder av det og (syns å huske det var nesten 2 kg jeg?)

Skrevet

Jeg har også brukt Vom og Hundemat til å feite opp fuglisen min etter ei ukes jakt. Det gikk temmelig kjapt det, bare noen dager og man så merkbart forskjell. Men han behøvde en del fôr da, han fikk en kopp tørrfôr og 1 kg VoH om dagen.

Guest Belgerpia
Skrevet
Har nylig avdekket at Ace har et stoffskifte på høygir, og lurer derfor på å legge om til et annet for for å få henne til å legge på seg litt. Nå får alle 3 hills med kylling, og det går forsåvidt ned, men synes hun er altfor tynn og at hun røyter for mye. Har søkt rundt på forskjellige forprodusenters hjemmeside, men synes det er vanskelig å finne noen oversikt over hva innholdet i de forskjellige forene er. Hvilket for ville dere anbefalt?

Jeg heller utvilsomt til Royal Canine - medium adult - ikke noe fiksfakseri med høyenergi for osv. - bare vanlig mat i kombinasjon med kjøttfor som Vom og hundmat eller Norwegian Polar om hun er veldig tynn. Etter at vi konverterte til RC for seks-syv år siden så har pelsene vært helt fantastiske og vi har hatt ekstremt lite røyting. Tispene røyter selvsagt som vanlig helt ned etter hvert løp, men ikke noe utenom og de setter pels fort igjen.

Det er imidlertid ikke unormalt at belgere i alderen Ace er nå er tynne, noen er veldig tynne og ofte er de litt sånn til de har passert to.

Vi har hatt unghunder her som har spist to liter om dagen i 15 måneders alder og lenge fremover - men etterhvert så har de alltid vært nede på normalt nivå.

Skrevet

Vet det ikke er unormalt at hun er tynn, men jeg tror vel at det samtidig er en viktig fase å få i henne mest mulig mat på, så hun får nok substans som voksen. Planla aldri høyenergifor, men noe mer enn hillsen tror jeg er lurt..

Guest Belgerpia
Skrevet
Vet det ikke er unormalt at hun er tynn, men jeg tror vel at det samtidig er en viktig fase å få i henne mest mulig mat på, så hun får nok substans som voksen. Planla aldri høyenergifor, men noe mer enn hillsen tror jeg er lurt..

Ja, en kombinasjon av tørrfor og kjøtt for tror jeg kan være lurt - Norwegian Polar produseres jo i nærheten av der du bor, i alle fall ikke for langt unna - så det er kanskje greiere å få fatt i enn VH.

Igjen - jeg heller til RC som tørrfor, har forsøkt flere typer på våre oppgjennom og alltid havnet tilbake på RC fordi det har vært det enkleste foret å holde vekt og pels i topp stand med.

Aner ikke hvorfor, men det har vært stor forskjell.......

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...