Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mandag den 27 august døde vår kjære Mossi etter over 16 år sammen med oss.

Du var blitt dårlig da vi kom hjem fra ferien og du hørte nesten ingenting og synet hadde du mistet.

Men ikke klaget du, du gjorde som før bare at du trengte litt lenger tid for å finne fram.

På mandag var du som vanlig, på skolen fikk jeg telefon fra mamma som sa at du hadde blitt så dårlig at du ikke greide gjøre noe, du bare låg der med mye smerte. Mamma pakket deg inn i et handkle og hadde deg på fanget til du sovnet inn.

Og nå er du begravet sammen med vår kjære Aron :D

Jeg vil bare takke deg for alt du har lært meg, det fins ingen annen katt som er bedre å vokse opp med en deg.

Vi har jo trosalt hatt deg siden jeg var to.

Takk for alt, vi sees igjen i evigheten :)

Bono043.jpg

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...