Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalmatinerklubbens høstutstilling


WheatenMali

Recommended Posts

30.september

Hvem skal dit?

Jeg sliter med å betale, flere som gjør det?

Enten står det at det er feil kontonummer eller så ber de om KID og man har jo ikke KID om man ikke har fått giro el.l. så derfor skrev jeg reg.nr. osv. der men postbanken skal absolutt ha kid nr... har prøvd å ringe klubben for å spørre om det men har ikke fått tak i noen der med hell enda, noen som vet hva som er galt? eller gjør jeg noe galt?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar
Jeg kommer nok, skal såfall stille Whiskey. Da er han 9mnd :(

Er ikke han bare 6 måneder i september da? :) Eller er det jeg som har surret helt på når han er født kanskje, skal ikke se bort i fra det heller :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tenker tanken på å melde på Loke. Rasedommer er svensk så det kan gå greit bare det ikke blir dommerbytte. Gruppedommer er britisk og de liker de nye "collie" typene har vi erfart så der har Loke ikke tjangs:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke han bare 6 måneder i september da? :) Eller er det jeg som har surret helt på når han er født kanskje, skal ikke se bort i fra det heller :(

F*en.. Har jeg tatt feil. Kanskje det var NKK hamar og Norsk dobermann og rottis klubb jeg har tenkt ut.

Jo, er de 3 jeg skal stille på m Whi. :rolleyes:

Edit: Godt noen er våkne og følger med Anette :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse og dommerliste ligger i alle fall på www.dalmatinerklubben.no - klikk inn på arrangementene deres. Fristen er den 30. august.

Jeg meldte på i forigårs (kun en aldri så liten junior-gutt av en beardis - Moses) - hadde ikke problemer med verken påmeldingsskjemaet eller betalingen..

Datoene skal vel skrives DDMMÅÅÅ uten bindestreker, opphold eller noe (hvis jeg ikke husker helt feil) - da funket det helt greit.

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Allerede i morgen ja.

Mye mulig jeg melder på. Vi kjører isåfall nedover på natta, stiller og kjører hjem igjen. Har ikke råd til overnatting :)

Prøver å få med en person til fra Tr.heim for å få senket bensinutgiftene, så bare sifra om noen ønsker en svipptur til letohallen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde heller ikke noen problemer med å melde på eller betale (men nå lå kontonummeret allerede inne i nettbanken min, så jeg vet ikke om nummeret i annonsen er feil). Det eneste jeg sleit litt med var å finne PRISEN *flir*. Jeg burde jo vite selvsagt, men det opereres jo med så mye mellom 280 - 300 kr liksom...

Forresten debuterer unge Babs som veteran !! Det varer jo bare fram til jul da, da endres vel alderen for å gå i veteranklassen til 8 år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare meg som sliter med å melde på? Skjemaet nekter å godta datoformateringene uansett hvordan jeg skriver det.. kjenner jeg antageligvis dropper hele greia jeg da. :whistle:

Trykk på den lille, rare "firkanten" ved siden av der du skal skrive dato- Da kommer en kalender opp, og du surfer deg fram til, og trykker på fødselsdatoen.

Har meldt på 3 stk jodlere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nope..ingen ting fungerer. Har prøvd å skrive datoene på alle mulige slags måter og jeg finner ingen liten firkant? Jeg bruker skjemaet som ligger på nettsiden dems :whistle:

Skjemaet finner du her:

http://www.dalmatinerklubben.no/data/epost...tutstilling.asp

Gå inn her. Når du kommer til "Hundens fødselsdato: " Skriver du ikke datoen, men trykker på firkanten (eller rektangelen, da) med 3 prikker til høyre for innskrivningsfeltet. Opp popper en kalender, og bla deg så fra til din hunds fødselsdato. Denne datoen skrives da på denne måten: 30.08.2007

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fant ut! "Morsomt" nok har de to forskjellige skjemaer. Et som kommer opp i Mozilla og et i Explorer. Det i Mozilla måtte man skrive påmeldingsdato og dato for utstilling på og det var i det skjemaet ingen av forsøkene fungerte og det ikke fantes noen kalender. I Mozilla måtte man også skrive tittel på hunden, det løste jeg ved å skrive et punktum. :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...