Gå til innhold
Hundesonen.no

Sassha har spist sjokolade


giggi

Recommended Posts

Skrevet

Jeg kom netopp hjem fra byen, og da lå sjokolade papiret tomt på gulvet sammen med annet papir. Det var en Bountey, (melkesjokolade med kokkos masse) Hun spiste bare en halv da, men ingte tid dyrlegen men kommer kun til tlf svarer..... bør jeg få panikk eller?

Skrevet

sjokolade er sjelden dødelig, da må de spise utrolige mengder.. :console:

Men de kan få vondt i magen, bli veldig rastløse og vanskelig for å finne roen.. Nesten som når mennesker får for mye koffein...

Bare ta det med ro, dette går bra..

Skrevet

Dette er nok neppe noe å få panikk over. I bounty er det jo mest kokkosmasse og ikke så mye sjokolade. Så om hun bare har spist en halv en så er det nok ikke noe å engste seg over.

  • 3 weeks later...
Skrevet

har hørt fra flere at der skal ca 200 gr 70% ren chokolade til, alt efter størrelse på hunden før at den er livsfarlig truet. så en bounty mælkechokolade skulle næppe kunne gøre det.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...