Gå til innhold
Hundesonen.no

Lekekamerater


Griffoneier

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg har så lyst til å få noen lekekamerater til lillegutt. :lol: Carozo er en liten Griffon Bruxellois som er tre år gammel, og jeg tror han hadde hatt veldig godt av litt sosialisering og noen å leke litt med. Carozos beste lekekompis er en svær boxer, men dette har krevd en del jobb av oss eiere fordi vi var nødt til å lære boxeren at han ikke kunne slenge labbene på Carozo mens de lekte. Derfor hadde jeg håpet at han kunne få noen litt mindre hundevenner å leke med. Trenger ikke å være helt knøtt liksom, men noen som ikke kan knekke ryggen hans med bare en labb i lek. Jeg vil ikke virke som en sånn overnervøs småhundeier nå, men det er faktsik sånn at det kan være litt farlig.

Vi bor på Vear utenfor Tønsberg. Hadde vært koselig med noen litt i nærheten, men vi kan jo alltids flytte litt på oss også da.. =) Hvis dette er noe som kan være interessant for deg, så ta kontakt!

Hilsen Griffoneier =)

Skrevet

da må du bare bli med på treff da! :lol: ringtreninger regnes også som treff. Du MÅ ikke trene liksom. Fin sosialisering, også trener vi ikke HELE tiden da.. Skravler litt å :lol:

  • 2 months later...
Skrevet

det kan du vel! :blink: nå har ikke jeg mulighet til å være med på treningene, så vet ikke om de er i gang lenger, men det er en egen tråd under Vestfold med ringtrening... :poke:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...