Gå til innhold
Hundesonen.no

Lekekamerater


Griffoneier

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg har så lyst til å få noen lekekamerater til lillegutt. :lol: Carozo er en liten Griffon Bruxellois som er tre år gammel, og jeg tror han hadde hatt veldig godt av litt sosialisering og noen å leke litt med. Carozos beste lekekompis er en svær boxer, men dette har krevd en del jobb av oss eiere fordi vi var nødt til å lære boxeren at han ikke kunne slenge labbene på Carozo mens de lekte. Derfor hadde jeg håpet at han kunne få noen litt mindre hundevenner å leke med. Trenger ikke å være helt knøtt liksom, men noen som ikke kan knekke ryggen hans med bare en labb i lek. Jeg vil ikke virke som en sånn overnervøs småhundeier nå, men det er faktsik sånn at det kan være litt farlig.

Vi bor på Vear utenfor Tønsberg. Hadde vært koselig med noen litt i nærheten, men vi kan jo alltids flytte litt på oss også da.. =) Hvis dette er noe som kan være interessant for deg, så ta kontakt!

Hilsen Griffoneier =)

Skrevet

da må du bare bli med på treff da! :lol: ringtreninger regnes også som treff. Du MÅ ikke trene liksom. Fin sosialisering, også trener vi ikke HELE tiden da.. Skravler litt å :lol:

  • 2 months later...
Skrevet

det kan du vel! :blink: nå har ikke jeg mulighet til å være med på treningene, så vet ikke om de er i gang lenger, men det er en egen tråd under Vestfold med ringtrening... :poke:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...