Gå til innhold
Hundesonen.no

hvordan venne hund til katt og omvendt?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

ja...poff! sa det så satt jeg med en liten kattunge på fanget også...skulle egentli avlives, men den gang ei, kunne ikke sitte der og se et helt kull med kattunger ble avlivet, så lille twister ble med hjem.

vet det er mange her med katt, så hvordan venne disse to "fiendene" til hverandre? visst jeg viser katten til ask gjennom glassdøren, freser kattungen og ask ser utrolig sulten ut.. :) og hvor tidlig kan jeg begynne og venne dem på hverandre? kattungen er ca.12 uker nå..ask er litt over året, og hadde det vært opp til meg, skulle vi ventet enda ett år, før en evt. katt kom inn i huset. men sånn gikk d altså ikke...

ble så sint, da den mannen kom inn på vet.kontoret og skulle avlive 4 små nydelige kattunger! vetn. spurte hvorfor og han a at han ikke ville ha kattungene, og de skulle avlives.... :D huff..han hade ikke en gang prøvd og omplasere dem! men heldigvis var det flere pasienter og deres eiere der den kvelden, så alle ungene lever fortsatt i gode hjem! :D

Skrevet

begynn med en gang, men vær forsiktig, vi viste kattungen vi har nå til Astrix i begynnelsen i gjennom vinduet og han klikket og hoppet opp og skulle ta katten(han glefset i vinduet dumme hundene :? ).

tok han inn i stuen en dag i bånd når katten var der og da måtte han "smake litt på katten" og da nappet han litt i katten og når katten prøvde å gå vekk så glefset han etter katten men da tok jeg han i nakken og sa fy. etter det så har han sett at de andre hundene ikke var stygge med katten og nåleker han med katten.

han er faktisk den hunden som leker mest med kattungen.

det virker som om han har forstått at katten er en del av flokken. :wink:

Skrevet

En av dere kan kanskje ha katten på fanget, mens en har Ask i bånd. Det er veldig lurt å passe på helt fra begynnelsen av, for begynner de først å sloss, så er det mye vanskeligere å få slutt på det. Vet egentlig ikke jeg. Her er jo katten så mye større enn hunden (7kg mot 2kg), så det blir liksom en helt annen situasjon.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...