Gå til innhold
Hundesonen.no

Brannalarm og panikk...


MarieR

Recommended Posts

Jeg holdt på å lage mat, og jeg bør ikke gjøre det for jeg kan det ikke i det hele tatt. Uansett, brannalarmen gikk og jeg fikk fullstendig panikk og løp ut i gangen og rev den alarm greia med taster der man skriver inn koden og trykker firkant for å få levenet til å stoppe ut av veggen...det skal man jo aldri gjøre, men i panikken forvekslet jeg det kanskje med røykvarsleren, den kan man dra ned og ta ut batteriet i. Sector alarm ringte, men jeg fortalte ikke at jeg hadde revet kodetastedingsen ut av veggen. Nok et sjakktrekk...:lol: Alarmen stoppet og jeg håper den ikke begynner igjen, for nå som det ikke lenger er noe tastegreie får jeg ikke stoppet den. Sector folka må ha stoppet den selv. Om de ringer igjen ( eller kanskje jeg bør ringe dem?) skal jeg fortelle hva jeg gjorde.

Det jeg er livredd for nå er at noe inni veggen, altså de ledningene jeg dro ut skal kortslutte inni der og at det begynner å brenne i veggen. Dette er et elgammelt trehus og skulle det begynne å brenne kommer alle husene i nærheten til å ta fyr pga varmen.

Jeg er alene hjemme, foreldrene mine kommer ikke hjem før på tirsdag, de er i spania..Egetlig vet jeg hva jeg skal gjøre når noe slikt skjer, koden og firkant, men det var liksom det siste jeg tenkte på, dessuten var jeg ikke helt klar over at den greia jeg rev ned var den greia med tastene..litt panisk kan man si..

Kan noen berolige meg med at huset ikke tar fyr i natt, eller noen annen natt pga dette, skjelle meg ut for det jeg gjorde og få meg til å love at jeg aldri skal røre en wok panne igjenn i hele mitt liv?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Huset ditt tar ikke fyr i natt.

Er du nervøs kjøper du deg en billig røykevarsler i morgen og "teiper" opp på veggen i morgen.

Så forklarer du sitauasjonen for foreldrene dine med hundeøyne og de blir bare glade... :lol:

Hehe! Skriver under på den! ;)

Må innrømme jeg måtte trekke på smilebåndet her jeg satt og leste! Been there, done that! Men heldigvis har vi ikke så mye alarmer og styr her oppe i nord, så det værste jeg har prestert å gjort er å revet hele brannvarsleren ned fra taket. Den funker enda ikke, og vi lever uten den dag i dag. :P Hmm, kanskje lurt å kjøpe en ny for oss også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hei, jeg jobber med brannalarmer for tiden...

Den kodegreia du "kom borti", den høyeste spenningen er nok 24v, noe som ikke kan gi brann, dessuten er de sikret med sånne glass sikringer i sentralen, om det kortslutter så går en sikring, ikke værre.

Men , folka må nok komme å ordne opp etter deg lille ulykkesfuglen... :lol:

Ring de først som sist kanskje, regner med de har 24t vakttelefon...

Hender seg vi må ut til folk som har blitt forbannet på alarmen å revet alarmklokken av veggen, så du er vel ikke helt alene om kunststykket heller... :rolleyes:

Sov godt...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine
hei, jeg jobber med brannalarmer for tiden...

Den kodegreia du "kom borti", den høyeste spenningen er nok 24v, noe som ikke kan gi brann, dessuten er de sikret med sånne glass sikringer i sentralen, om det kortslutter så går en sikring, ikke værre.

Men , folka må nok komme å ordne opp etter deg lille ulykkesfuglen... :lol:

Ring de først som sist kanskje, regner med de har 24t vakttelefon...

Hender seg vi må ut til folk som har blitt forbannet på alarmen å revet alarmklokken av veggen, så du er vel ikke helt alene om kunststykket heller... :rolleyes:

Sov godt...

Hahahaha, den tror jeg virkelig Marie trengte! ;)

Sov godt da, nå er du iallefall forsikret om at du våkner inne i huset i morgen tidlig :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hahahaha, den tror jeg virkelig Marie trengte! :lol:

Sov godt da, nå er du iallefall forsikret om at du våkner inne i huset i morgen tidlig ;)

Ja jeg gjorde det! Greit at noen som har greie på ting forklarer at man ikke brenner ned sitt eget hus og tar med resten sv nabolaget i samme slengen :P Nå vet jeg at jeg våkner overhodet i morgen! Wee.. :P

Takk alle sammen, nå får jeg kanskje sove, og jeg skal få sector til å komme å fikse det i morgen tipper jeg, bare ringe pappa å si fra først. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Beklager at jeg ler :lol: Men jeg ser for meg deg i vill panikk og river ned dingser på veggen ;)

Hehe, skjønner deg godt :P Ler av det selv, nå som det er over.

Og ja, jeg kan ikke vente med å ringe pappa å si at "Hei, pappa! Her er alt fint, jeg rev ned alarmendingsen i panikk fordi brannalarmen gikk jeg...skulle lage mat skjønner du...men jeg skal ikke gjøre det noe mer. Rive ned dingser altså. Og jeg kan sikker betale for den nye dingsen. Kos dere videre da". :)

Og hele greia er tåpelig, at huset brant ned oga av duppeditten som skal hindre netopp det ville ikke en gang forbuaset meg :P:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå fikk jeg meg en god latter :Laugh: Det minner riktignok litt om meg selv, jeg blir også lett panisk i sånne situasjoner!

Minnes vagt "redningsaksjonen" jeg satte i gang når det gikk en sikring og hele huset ble mørklagt.. *kremt*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå fikk jeg meg en god latter :Laugh: Det minner riktignok litt om meg selv, jeg blir også lett panisk i sånne situasjoner!

Minnes vagt "redningsaksjonen" jeg satte i gang når det gikk en sikring og hele huset ble mørklagt.. *kremt*

Dette må vi få høre mer om. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...