Gå til innhold
Hundesonen.no

Løs mage, smittsomt?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Hva er det som skyldes løs mage, og er det smittsomt? Skjønner jo at det kan skyldes flere ting, men er det bakterier som gjør at det blir smittsomt?

Ask var med på kennelen og der var det en hund som var løs i magen (aka sprutbajs..), så tenkte han kunne blitt smittet derfra. Han var ikke i direkte kontakt med den hunden, men var ute i samme luftegård. Ellers virker han litt slapp, men det er 30 grader i skyggen her, så det er kanskje derfor han ikke er helt på nett.

Skrevet

Altså, jeg vil anta at det er som vår omgangssyke... smitter som bare julingen hvis man først er anlagt for å bli smittet (og det har jeg virkelig, iaf når det IKKE passer seg slik :)).

Hvis dere har 30 grader i skyggen, så er det mulig at Ask er dårlig i magen fordi det er så varmt. Det pleier Sofus å bli av og til. Men igjen, det er også fullstendig mulig at han ble smittet av hunden på kennelen.

God bedring iaf!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...