Gå til innhold
Hundesonen.no

Kyllingfilet i fôret


ZnXyHunter

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Er det noe problem å slenge i en kyllingfilet i tillegg til vanlig fôr?

Er det bra og inneholder mye proteiner?

Hørt noe om at skinn og sånn er litt farlig(kanskje det var kalkun ) men det er jo ikke skinn på de, så er det noe fare da?

Skrevet

Tror nok hunden din vil bli veeeeldig fornøyd :-)

Kalkunskinn er visstnok farlig, da det kan skade bukspyttkjertelen på en eller annen måte.

Skrevet

her får hundene ofte avkapp av kyllingfileer (liker ikke de fettslingsene som er på jeg :rolleyes:) Og da er det glede i heimen :)

Skinnet som er farlig er fra kalkun ja.

  • 2 weeks later...
Skrevet

En rimeligere variant er rå kyllinglår. Hvis du er bekymret for de vektbærende beina (rørformede bein kan gi skarpe beinsplinter), kan du gi dem en omgang pryl med en hammer. Mine hunder eter frosne, rå kyllinglår og -vinger stadig vekk. Men de har lært seg å tygge dem ordentlig, slik at beinsplinter ikke er noe problem.

Skrevet

Ja, hvorfor ikke? :) Du kan like godt hive en hel, rå kylling (eller dele den opp om den er litt pysete) til mat også.

Man kjenner forhåpentligvis sin egen hund om den sluker maten hel eller ikke, da må man jo selvsagt passe på. Jeg har en som tar seg veldig god tid til maten, så jeg slipper å bekymre meg over at det kommer hele kyllinger ut bakveien (aiai)...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Har en bc hannhund på 18 mnd som har begynt å bli ekstremt vanskelig når det gjelder passeringer av andre hunder. Lydig og lettvin, snill, rolig inne og veldig miljøvant generelt. Er med på det meste. Problemet har blitt merkbart fra ca 16-17 mnd alder. Han piper, drar og er helt vill i bånd når vi møter hunder på tur. Ved ett tilfelle så møtte vi en rottweiler vi kjenner, da var det knurring og han sto i båndet. Han har møtt den rottweileren ett par ganger som valp også, og det har egentlig aldri gått særlig bra. Rottweileren er snill og rolig som dagen er lang, men mye usikkerhet hos min hund. De aller fleste hundemøtene er det bare piping og frustrasjon fordi han ikke får hilse. han har heller aldri vært særlig begeistret for hunder. Om han har vært løs som valp å han har hilst på hund og menneske, så er det ofte menneske han vil gi oppmerksomhet og ble fort irritert på den andre hunden om de snuste mer enn han ville. Han har aldri ved noen omstendigheter fått hilse på tur eller i bånd heller. Jeg skjønner treningsopplegget og at en må trene på avstand. Skjønner at det ofte ikke går over av seg selv, men det er jo en del biologi også. Så vil det blir bedre når han blir noen mnd eldre og hormoner osv blir mer stabilt? 
    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...