Gå til innhold
Hundesonen.no

Størrelser på halsbånd, etc.


Recommended Posts

Skrevet

Siden jeg fikk en hyggelig email av Hööks i dag, hvor det stod at man fikk 30% for valgfri vare, så kunn jeg ikke dy meg. Sitter her og skal bestille halsbånd, men aner ikke hva en sheltie vanligvis bruker. 30cm? Blir det for snaut? For stort? Hunden det er snakk om er valp, og hun er liten for rasen. Jeg har ikke filla peiling på halsbåndstørrelser :D

Har totalt halsbånddilla, så det er ikke så farlig om hun vokser utav det om noen uker, da har jeg jo unnskyldning til å kjøpe fler :rolleyes:

Så, noen som kan svare meg på hva som er passelig for en sheltievalpis?

Skrevet

Hør med oppdretteren din om størrelsen, de har erfaringer med det.

Ei venninne av meg kjøpte noen Trixie valpehalsbånd i forskjellige farger til den første tiden også tok hun med hunden sin i butikken og prøvde etterhvert.

Veldig synd å ha halsbånd dilla på hund med så lang pels :D

Skrevet
Hør med oppdretteren din om størrelsen, de har erfaringer med det.

Ei venninne av meg kjøpte noen Trixie valpehalsbånd i forskjellige farger til den første tiden også tok hun med hunden sin i butikken og prøvde etterhvert.

Veldig synd å ha halsbånd dilla på hund med så lang pels :D

Hehe, ja, det var det jeg også fant ut. Halsbåndene syns jo ikke :)

Skrevet
Hehe, ja, det var det jeg også fant ut. Halsbåndene syns jo ikke :D

Nei, de syns ikke så godt på langhårede hunder, men noen av oss kjøper likevel fancy halsbånd i fleng og gjerne til 300-400 kr stk som forsvinner i pelsen... :)

Ang str, hvorfor ikke bare måle valpen rundt halsen...?

Skrevet
Nei, de syns ikke så godt på langhårede hunder, men noen av oss kjøper likevel fancy halsbånd i fleng og gjerne til 300-400 kr stk som forsvinner i pelsen... :D

Ang str, hvorfor ikke bare måle valpen rundt halsen...?

Godt det er flere av oss :)

Jeg har ikke fått henne enda skjønner du. Driver å venteshopper, hehe. Kan selvfølgelig høre med oppdretter, hun har nok kontroll på hvilke størrelse disse pelsene bruker :D

Skrevet

Min lille bruker de som er under 35 cm. (hun er 33 cm. høy). 30-35 cm. kanskje? Mens de to som er litt større bruker ca. 35 cm.? Nå ble jeg usikker, hehe.. De vokser mindre rundt halsen enn man skulle tro, så her har jeg faktisk fint kunnet bruke halsbånd kjøpt til valp når de har blitt voksne..

Skrevet
Min lille bruker de som er under 35 cm. (hun er 33 cm. høy). 30-35 cm. kanskje? Mens de to som er litt større bruker ca. 35 cm.? Nå ble jeg usikker, hehe.. De vokser mindre rundt halsen enn man skulle tro, så her har jeg faktisk fint kunnet bruke halsbånd kjøpt til valp når de har blitt voksne..

Takk for svar, Caroline.

Da har jeg et cirka utgangspunkt hvertfall :D

Skrevet

Hehe, ang. å måle, du kan jo få oppdretter til å måle hvor stor hun er nå også bare legge bittelitt til eller noe?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...