Gå til innhold
Hundesonen.no

Størrelser på halsbånd, etc.


Recommended Posts

Skrevet

Siden jeg fikk en hyggelig email av Hööks i dag, hvor det stod at man fikk 30% for valgfri vare, så kunn jeg ikke dy meg. Sitter her og skal bestille halsbånd, men aner ikke hva en sheltie vanligvis bruker. 30cm? Blir det for snaut? For stort? Hunden det er snakk om er valp, og hun er liten for rasen. Jeg har ikke filla peiling på halsbåndstørrelser :D

Har totalt halsbånddilla, så det er ikke så farlig om hun vokser utav det om noen uker, da har jeg jo unnskyldning til å kjøpe fler :rolleyes:

Så, noen som kan svare meg på hva som er passelig for en sheltievalpis?

Skrevet

Hør med oppdretteren din om størrelsen, de har erfaringer med det.

Ei venninne av meg kjøpte noen Trixie valpehalsbånd i forskjellige farger til den første tiden også tok hun med hunden sin i butikken og prøvde etterhvert.

Veldig synd å ha halsbånd dilla på hund med så lang pels :D

Skrevet
Hør med oppdretteren din om størrelsen, de har erfaringer med det.

Ei venninne av meg kjøpte noen Trixie valpehalsbånd i forskjellige farger til den første tiden også tok hun med hunden sin i butikken og prøvde etterhvert.

Veldig synd å ha halsbånd dilla på hund med så lang pels :D

Hehe, ja, det var det jeg også fant ut. Halsbåndene syns jo ikke :)

Skrevet
Hehe, ja, det var det jeg også fant ut. Halsbåndene syns jo ikke :D

Nei, de syns ikke så godt på langhårede hunder, men noen av oss kjøper likevel fancy halsbånd i fleng og gjerne til 300-400 kr stk som forsvinner i pelsen... :)

Ang str, hvorfor ikke bare måle valpen rundt halsen...?

Skrevet
Nei, de syns ikke så godt på langhårede hunder, men noen av oss kjøper likevel fancy halsbånd i fleng og gjerne til 300-400 kr stk som forsvinner i pelsen... :D

Ang str, hvorfor ikke bare måle valpen rundt halsen...?

Godt det er flere av oss :)

Jeg har ikke fått henne enda skjønner du. Driver å venteshopper, hehe. Kan selvfølgelig høre med oppdretter, hun har nok kontroll på hvilke størrelse disse pelsene bruker :D

Skrevet

Min lille bruker de som er under 35 cm. (hun er 33 cm. høy). 30-35 cm. kanskje? Mens de to som er litt større bruker ca. 35 cm.? Nå ble jeg usikker, hehe.. De vokser mindre rundt halsen enn man skulle tro, så her har jeg faktisk fint kunnet bruke halsbånd kjøpt til valp når de har blitt voksne..

Skrevet
Min lille bruker de som er under 35 cm. (hun er 33 cm. høy). 30-35 cm. kanskje? Mens de to som er litt større bruker ca. 35 cm.? Nå ble jeg usikker, hehe.. De vokser mindre rundt halsen enn man skulle tro, så her har jeg faktisk fint kunnet bruke halsbånd kjøpt til valp når de har blitt voksne..

Takk for svar, Caroline.

Da har jeg et cirka utgangspunkt hvertfall :D

Skrevet

Hehe, ang. å måle, du kan jo få oppdretter til å måle hvor stor hun er nå også bare legge bittelitt til eller noe?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...