Gå til innhold
Hundesonen.no

Liggesår


edlitam

Recommended Posts

Skrevet

Nå har det seg sånn at ludde har en liggesår på begge forbeina. jeg smører de og de har blitt noe mindre enn de var før. men siden huden hans er helt rosa ser man de veldig godt. og i den forbindelse lurer jeg på hvordan dommere reagerer på liggesår. trekkes det mye på det? jeg har lyst til å stille ludde men ser ikke noe poeng i det hvis han uansett ikke vil komme godt ut av det???

Skrevet

Orry har slike sår på begge "albuene" foran, og har ikke fått noe kommentarer på det på utstilling. Mulig jeg har vært heldig, men skjønner i så fall ikke poenget med å vektlegge noe sånt i bedømmingen.

Skrevet

man ser det vel kanskje ikke så godt på orry som man gjør på ludde da??? ludde er helt rosa der hvor sårene er. vet ikke helt om dommerne bryr seg, men får vel nesten bare stille ludde ut for å se om de reagerer.

Skrevet

Tror ikke de trekker noe særlig på det. Jeg var i Moss på utstillingen idag og det var en del av hundene med liggesår, men det gikk ikke noe dårligere for dem for det. (så det ihverfall ut som da) Men du kan jo bare prøve å se om de trekker og hvis de gjør det kan du kanskje sprørre vet'n? :)

Skrevet

Liggesår er noe som alle hunder får, så det teller ike på kritikken. derimot og liggesåret er betendt og stygt eller hunden har det når den ikke er fylt året kan det hende at dommeren reagerer. Det kommer nok uansett ikke på kritikken, men du kan risikere at hunde ikke går videre. Hannhundene får ofte liggesår mye tiligere enn tispene, men det er ikke mye du kan gjøre med det, men så er det ikke så farlig heller. Min er 21 månder og har på ene albuen allerede.

Skrevet
Tror ikke de trekker noe særlig på det. Jeg var i Moss på utstillingen idag og det var en del av hundene med liggesår, men det gikk ikke noe dårligere for dem for det. (så det ihverfall ut som da) Men du kan jo bare prøve å se om de trekker og hvis de gjør det kan du kanskje sprørre vet'n? :)

vet at dette er litt OT men kan jeg bo hos deg når bjerke er ??? uten ludde og bare meg???

Skrevet
vet at dette er litt OT men kan jeg bo hos deg når bjerke er ??? uten ludde og bare meg???

Hold dere til topic, ta dette over PM :)

Skrevet
man ser det vel kanskje ikke så godt på orry som man gjør på ludde da??? ludde er helt rosa der hvor sårene er. vet ikke helt om dommerne bryr seg, men får vel nesten bare stille ludde ut for å se om de reagerer.

Nja, de synes veldig godt nå som han er utstillingsklipt. Pelsen er nemlig ganske kort, og "deler" seg der han har disse sårene, og det synes veldig godt med rosa mot hvit pels. Har aldri fått kommentarer på det, så mitt tips er at du bare hiver deg ut i det og ser hvordan det går :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...