Gå til innhold
Hundesonen.no

Liggesår


edlitam

Recommended Posts

Skrevet

Nå har det seg sånn at ludde har en liggesår på begge forbeina. jeg smører de og de har blitt noe mindre enn de var før. men siden huden hans er helt rosa ser man de veldig godt. og i den forbindelse lurer jeg på hvordan dommere reagerer på liggesår. trekkes det mye på det? jeg har lyst til å stille ludde men ser ikke noe poeng i det hvis han uansett ikke vil komme godt ut av det???

Skrevet

Orry har slike sår på begge "albuene" foran, og har ikke fått noe kommentarer på det på utstilling. Mulig jeg har vært heldig, men skjønner i så fall ikke poenget med å vektlegge noe sånt i bedømmingen.

Skrevet

man ser det vel kanskje ikke så godt på orry som man gjør på ludde da??? ludde er helt rosa der hvor sårene er. vet ikke helt om dommerne bryr seg, men får vel nesten bare stille ludde ut for å se om de reagerer.

Skrevet

Tror ikke de trekker noe særlig på det. Jeg var i Moss på utstillingen idag og det var en del av hundene med liggesår, men det gikk ikke noe dårligere for dem for det. (så det ihverfall ut som da) Men du kan jo bare prøve å se om de trekker og hvis de gjør det kan du kanskje sprørre vet'n? :)

Skrevet

Liggesår er noe som alle hunder får, så det teller ike på kritikken. derimot og liggesåret er betendt og stygt eller hunden har det når den ikke er fylt året kan det hende at dommeren reagerer. Det kommer nok uansett ikke på kritikken, men du kan risikere at hunde ikke går videre. Hannhundene får ofte liggesår mye tiligere enn tispene, men det er ikke mye du kan gjøre med det, men så er det ikke så farlig heller. Min er 21 månder og har på ene albuen allerede.

Skrevet
Tror ikke de trekker noe særlig på det. Jeg var i Moss på utstillingen idag og det var en del av hundene med liggesår, men det gikk ikke noe dårligere for dem for det. (så det ihverfall ut som da) Men du kan jo bare prøve å se om de trekker og hvis de gjør det kan du kanskje sprørre vet'n? :)

vet at dette er litt OT men kan jeg bo hos deg når bjerke er ??? uten ludde og bare meg???

Skrevet
vet at dette er litt OT men kan jeg bo hos deg når bjerke er ??? uten ludde og bare meg???

Hold dere til topic, ta dette over PM :)

Skrevet
man ser det vel kanskje ikke så godt på orry som man gjør på ludde da??? ludde er helt rosa der hvor sårene er. vet ikke helt om dommerne bryr seg, men får vel nesten bare stille ludde ut for å se om de reagerer.

Nja, de synes veldig godt nå som han er utstillingsklipt. Pelsen er nemlig ganske kort, og "deler" seg der han har disse sårene, og det synes veldig godt med rosa mot hvit pels. Har aldri fått kommentarer på det, så mitt tips er at du bare hiver deg ut i det og ser hvordan det går :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...