Gå til innhold
Hundesonen.no

Barbert hund og utstilling


mokken

Recommended Posts

Skrevet

Hadde tenkt å stille Birk litt i høst, men nå har stakkaren fått infeksjon i et insektstikk så da måtte vet barbere endel rundt kjeven og halsen for å få ut verket

Hadde ikke tenkt å stille noe før i okt/nov og da er nok litt vokst ut igen, men kan jeg stille dersom jeg har med attest fra vet om at pelsen ble fjernet på medisinsk grunnlag?

Blir han isåfall bedømt på lik linje med fullpelsede hunder?

Skrevet

Jeg har gjort det etter ultralyd og fjerning av vorter i ansiktet, gikk helt fint. Og det skal det vel strengt tatt?

Men om det ødelegger litt av helheten kan det vel kanskje gå litt feil veien i bedømming mot et annet individ, men dette vil jo avhenge av dommeren

Skrevet

Det er bare å prøve. Si ifra til ringsekretæren FØR du går inn i ringen. Legg fram dokumentajon, og ringsekretæren vil si ifra til dommeren i det du går inn.

Teoretisk tror jeg da at han har rett til en bedømmelse på lik linje med andre hunder, men som Femidotten sier kan det nok lett ødelegge helhetsintrykket.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...