Gå til innhold
Hundesonen.no

off


Aya

Recommended Posts

Arg altså, kan være en hvilken som helst annen rase, politiet har ikke peiling!

Eksempel på at folk er på vidda: Milie var på konk i Trondheim i helga. Hun hadde som vanlig med seg Billy på turen. Underveis så hørte hun noen bak seg snakke om Billy; "Wooow, sjekk den pitbull terrier'en a'"

Ja, for all del, pitbull og Jack Russel ligner jo sykt på hverandre!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det dummeste man kan gjøre er at skille to hunder i kampens hede.. Men synes folk bare tenker på dyrene her. Hva med eierne som blev skadet?? Ja ja så kan man sige de er dumme og gjøre sånn når hundene slåss osv. Men ærlig talt. Kanskje man også skulle tenke litt på andre end hundene. Og så driter jeg i om det er en amstaff, schæfer, puddel osv som har gjort det..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det dummeste man kan gjøre er at skille to hunder i kampens hede.. Men synes folk bare tenker på dyrene her. Hva med eierne som blev skadet?? Ja ja så kan man sige de er dumme og gjøre sånn når hundene slåss osv. Men ærlig talt. Kanskje man også skulle tenke litt på andre end hundene. Og så driter jeg i om det er en amstaff, schæfer, puddel osv som har gjort det..

Joda.. Men poenget her var vel hvor teite politiet egentlig er noen ganger?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det ikke en artikkel skrevet av VG kanskje?? Det er tross alt ikke politiet som står bak den artikkelen. VG skriver ikke alltid riktig. Og dette er noe jeg VET.

Hvis VG spør om hva slags raser det var, så er det jo naturlig at politiet svarer på dette. Eller er det bare meg som er forferdelig dum her nå??

I forhold til den siste kommentaren, så kan det faktisk være at politimannen har uttrykt dette litt annerledes enn hva VG skrev.

Ja, dere er lette å påvirke #-o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, dere er lette å påvirke  #-o

Politiet eller VG som har kommet med disse opplysningene, det var ikke det som var poenget! Poenget var at amstaff ("amstaff lignende") får ikke et bedre rykte nå mener jeg! Den rasen er hengt nok som det er, å da blir jeg sykt irritert når de bare må dra fram hvilken rase det er snakk om.

Jeg la jo inn en klipp fra adressavisa for et par uker siden, om de hundene som drepte sau i Trondheim, de står det også at en av hundene var noe "amstaff lignende"..

Altså, dette er jo feil av hundene og eierne, og jeg beskytter overhode ikke eierne og hundene i forbindelse med det som skjedde i Trondheim, men jeg fatter ikke hvorfor de må nevne rase! Sukk..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, dere er lette å påvirke  #-o

Jaok. Jeg går MK og vet nok om hvordan journalister jobber til å tro på alt jeg leser.. MEN, uansett, ja selvfølgelig bryr folk seg kanskje mer når det var en forbudt hunderase som gikk til angrep. Men hvorfor vil VG fremstille politiet på denne måten? Det har blitt skrevet en del om hundesaker og politi i det siste, og avisene får ikke politiet til å fremstå på en god måte.. Men, det selger nok.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Se her, de må avlives. Greit nok, hadde ikke regnet med noe annet.. Er de så aggressive er det vel ikke så mye de eierne kan gjøre nå. Siden de likevel ikke har klart å ta seg av hundene frem til i dag!

http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/nrk_ost...en/4955984.html

Den ene hunden ble brakt til veterinær, mens den andre stakk av og søkte tilflukt på taket av en Narvesenkiosk. Politiets hundepatrulje ble tilkalt og måtte bruke pepperspray for å få tak i hunden.
Politiet [-X
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...