Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilturer:S


SCRM

Recommended Posts

Min lille engel er ikke den største fan av og kjøre bil, hun blir 11 uker nå på søndag. Hun hyler, og er veldig urolig. Vi har ikke kjørt så langt, men hun liker det hvertfall ikke. Har prøvd også gi henne godbiter når hun er stille og rolig, men det er like skummelt etterpå.

Noen som har noen tips? :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Symra likte ikke å kjøre bil i begynnelsen, jeg tror det var fordi hun ble kvalm (siklet masse). Vi begynte å ta korte bilturer til gøyale steder der vi lekte og spiste godbiter. Etter noen få slike turer begynte hun å trives i bil, hun sluttet å sikle også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er hun 11 uker, så vil vel et lite bur passe i baksetet..

Ellers kan du jo ha henne i dørken fremme i passasjersetet..

En valp vil lett bli litt urolig om den ligger i baksetet, om du da ikke gir henne noe veldig godt å tygge på, som griseører, tyggebein eller noe.. Du burde ha sikret hunden på en eller annen måte iallefall.. Sikkerhetssele eller bur er vel å anbefale.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, nå blir det bur ganske snart, bare bil som mangler. Men skal prøve og få den i boks også.

Jeg skal prøve og gi henne noe og tygge på, så får vi se hvordan det blir.

Takk :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min tispe var akkurat på samme måten (hun satt i bur). Jeg prøvde både korte turer til kule steder med masse moro, og å overse og kjøre til det ble stilt. Det fungerte dårlig. Men så fikk jeg hjelp av min søster og hennes voksne hannhund. Vi satt ham inn i bagasjen ved siden av buret til snuppa, og kjørte avgårde. Hun begynte som vanlig med skrikingen sin, men så gikk det opp et lys for henne. "Han store, tøffe der er jo helt stille i bil, han!" Etter den bilturen har hun aldri laget lyd i bil, så det fungerte fint for oss :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi hadde samme problemet, med hylende valp i bilburet..Høres kanskje litt brutalt ut, men det jeg gjorde var rett og slett å overhøre hylingen. Til å begynne med hylte hun i et kvarter. Etter to ganger med overhøring var det nede i to min, så etter noen ganger til var det ikke en lyd! Må innrømme at det var litt tøft å høre på, men det gikk over.Nå elsker hun å kjøre bil, fordi hun vet at det som oftest ender i noe gøy!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg har prøvd å øverhøre henne å, men skal nok fortsette med det, viss ikke det fungerer, så får jeg finne på noe annet lurt. Det med hannhunden var jo litt smart da :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis valpen enda er veldig ung, så kan du jo tenke over om hun har fått tisset før kjøreturen! Det hjalp på lydene hos oss! Jeg pakket henne rett og slett inn i buret uten å tenke over om hun hadde gjort ifra seg først. Så hun måtte ofte på do når vi var ute å kjørte.. Merket at det ga seg med en gang etter hun fikk komme ut og tisse. Da var det stille etterpå. OVERSE piping ellers, og ikke bry dere med hva valpen gjør eller ikke gjør. Jeg babler med samboeren eller skrur på radioen. :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun gjør fra seg noen ganger før vi skal kjøre bil, men hun tisser også rett etterpå. Hun skjelver når vi kjører, så det er sikkert en nervøs skvett som kommer. Men jeg skal prøve og lufte henne før vi kjører også får vi se hvordan det utvikler seg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...