Gå til innhold
Hundesonen.no

Nye bilder av Phoebe (sheltie)


PhoNuLi

Recommended Posts

  • Svar 129
  • Created
  • Siste svar
  Silje skrev:
Så søt ho er! Skal dere ta turen til Ølen eller?

Vi skal til ølen ja, Phoebe skal stilles for første gang ;) Jeg er ikke helt sikker på om jeg skal bli med eller om det bare er oppdretteren som drar...men jeg tror jeg skal være med :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

I helga bor Iris, mammaen til Phoebe her hos oss. Det er så utrolig koselige med to hunder som går rundt her, og enda kjekkere å gå tur med to stk. Phoebe koser seg og er konstant glad, logrer 24/7 hehe.

Har blitt godt kjent med Iris også, og hun er så utrolig herlig!

Irispbesk30-4.jpg

Irispbesk30-5.jpg

Irispbesk30-8.jpg

Irispbesk30-11.jpg

Irispbesk30-12.jpg

Irispbesk30-14.jpg

Irispbesk30-15.jpg

Irispbesk30-18.jpg

Irispbesk30-19.jpg

Irispbesk30-20.jpg

Irispbesk30-21.jpg

Irispbesk30-22.jpg

Irispbesk30-23.jpg

Irispbesk30-24.jpg

Irispbesk30-25.jpg

Irispbesk30-26.jpg

Irispbesk30-27.jpg

Irispbesk30-29.jpg

Irispbesk30-30.jpg

Gjett hvem som måtte bades når vi kom hjem da:-P

Irispbesk30-31.jpg

Irispbesk30-32.jpg

Irispbesk30-33.jpg

Irispbesk30-34.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Var på trening med Phoebe på søndag, med Gro (oppdretteren) ;)

Jeg fikk kose med 2 nydelig sheltievalper, dumt at jeg ikke fikk bilde av dem, men fikk i hvertfall noen av Phoebe.

sheltie20034.jpg

sheltie20041.jpg

phoebe20hode.jpg

hode.jpg

Hun har fortsatt ganske lite pels, håper hun får mer etterhvert!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Stakkars Phoebe fikk ikke være med ut å feire dagen i går (hun hadde blitt redd alt bråket), og måtte være hjemme alene i noen timer. Dermed ble det ikke tur før kl 6, da jeg kom hjem. Har aldri sett henne SÅ glad for å gå tur før!

Tok mase bilder av glade snuppa mi, masse løpe og innkallingsbilder :)

17mai2007018.jpg

17mai2007022.jpg

17mai2007023.jpg

17mai2007025.jpg

17mai2007026.jpg

17mai2007029.jpg

17mai2007033.jpg

17mai2007049.jpg

17mai2007052.jpg

17mai2007053.jpg

17mai2007059.jpg

en kommende agility hund?

http://i157.photobucket.com/albums/t59/Tin...7mai2007054.jpg

http://i157.photobucket.com/albums/t59/Tin...7mai2007055.jpg

Midt i en snurr ("dans")!

17mai2007057.jpg

Og noen filmer, en innkallingsfilm, og en hvor hun danser!

th_17mai2007061.jpg

th_17mai2007062.jpg

http://i157.photobucket.com/albums/t59/Tin...7mai2007024.jpg

http://i157.photobucket.com/albums/t59/Tin...7mai2007031.jpg

http://i157.photobucket.com/albums/t59/Tin...7mai2007034.jpg

http://i157.photobucket.com/albums/t59/Tin...7mai2007042.jpg

*Endret pga for store bilder, mod Pointerguri*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Har vært ute å trent og lekt mye med Phoebe i dag, og øvd både på lydighet og agility ^_^ Phoebe er så utrolig flink, til begge deler, er så ubeskrivelig stolt av min lille prinsesse!

skjønner ikke at hun snart er et år gammel- det har gått skremmende fort!

Opsstillingsbilder (Phoebe myser veldig, pga sola)

Phoebe11mnd005.jpg

Phoebe11mnd022.jpg

Phoebe11mnd036.jpg

"Søk"

Phoebe11mnd039.jpg

Pene jenta ;)

Phoebe11mnd041.jpg

Leke med "Pipe":

Phoebe11mnd042.jpg

Phoebe11mnd044.jpg

Phoebe begynte å bjeffe, for hun ble sur da jeg ba henne om å legge seg ned, hehe

Phoebe11mnd046.jpg

Dra kamp

Phoebe11mnd048.jpg

Er utrolig overrasket over hvor sterk hun er, til å være så liten..

:P

Phoebe11mnd050.jpg

Flyyy ;)

Phoebe11mnd057.jpg

Så øvde vi litt på å hoppe

Phoebe11mnd059.jpg

Phoebe11mnd062.jpg

"Dans"

Phoebe11mnd066.jpg

"Dekk"

Phoebe11mnd069.jpg

Gleden ble stor da resten av familien kom hjem fra hytta (jeg og Phoebe har vært alene hjemme [smilie=happy.gif] ) Fikk ingen bilder da hun løp rundt som en galning og hilste på alle, men gud dere skulle sett hvor glad hun ble :wub:

Phoebe11mnd083.jpg

"Bliii"

Phoebe11mnd001.jpg

"Kom"

Phoebe11mnd002.jpg

Phoebe satt og hvilte seg, mens jeg vannet blomstene hos ei vennine=)

Phoebe11mnd003.jpg

Og til slutt en film; (Bli, kom, stå/stopp, sitt, dekk og dans )

th_Phoebe11mnd010.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...