Gå til innhold
Hundesonen.no

Antibiotika


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Jada, jeg føler meg skikkelig heldig her jeg sitter. Har ikke gjort noe spesielt i ferien, så vi (jeg og typen) bestilte oss et romantisk cruise til danmark ( :rolleyes: ). Og til søndag skal vi da egentlig reise. Men forri dagen så begynte jeg å bli litt tufs, og begynte med samme symptomer som det jeg fikk før jul (veldig høy senkning eller hva det heter, og kraftig halsbetennelse). Så i går dro jeg hjem og til legevakte (er hos typen nå). Turte jo ikke vente lenger. Men joda, jeg begynner å få halsbetennelse. Kom meg til legen ganske tidlig, og siden jeg skulle bort på søndag ville han at jeg skulle begynne på en antibiotikakur. Så begynte på denne i går kveld.

Så, hvor lang tid vil det ta før jeg begynner å bli bra? (er ganske så slapp, så er det noe håp for meg når det gjelder denne dansketuren?).

Også skal man jo egentlig (bør hvertfall) ta noe melkesyrebakterier for å unngå diarè. (dette tok jeg ikke sist, og magen var ikke stabil på flere uker etter jeg var ferdig med kuren). Men så lurer jeg da på, holder det å drikke biola? Er litt redd magen begynner å bli urolig igjen.

Skikkelig typisk at dette skulle komme akkurat nå da. Da jeg skal bort.

Guest Jonna
Skrevet

Hvis du får riktig type antibiotika skal du føle deg bedre iløpet av ca 2 dager. Men du bør unngår alkohol og alt for store annstrengelser inntil kuren er ferdig.

Skrevet
Hvis du får riktig type antibiotika skal du føle deg bedre iløpet av ca 2 dager. Men du bør unngår alkohol og alt for store annstrengelser inntil kuren er ferdig.

Huff, hørtes ikke bra ut. Jeg som tenkte å kose meg med en drink, shoppe og virkelig kose meg. Kanskje like greit å avbestille?!

Guest Jonna
Skrevet
Huff, hørtes ikke bra ut. Jeg som tenkte å kose meg med en drink, shoppe og virkelig kose meg. Kanskje like greit å avbestille?!

Ring legen du :D Da får du beskjed om hva du kan gjøre/ikke gjøre.

Skrevet
For å regulere magen (unngå løs og treg mage) kan du ta idoform. Utrolig kjedelig å være syk når man skal på tur. God bedring.

Men kan ikke f.eks iola ha lik effekt?

Guest Jonna
Skrevet
Men kan ikke f.eks iola ha lik effekt?

Jepp, Biola med blåbær er bra. Biolaen regulerer magen og blåbær har en bindene effekt. Bruker det endel på sykehjemmet jeg jobber.

Skrevet
Jepp, Biola med blåbær er bra. Biolaen regulerer magen og blåbær har en bindene effekt. Bruker det endel på sykehjemmet jeg jobber.

Kjøpte inn Biola med blåbær. Så vi får nå bare se. Og håper jeg blir frisk snart.

Hvor typisk er ikke det når man endelig skal reise bort og finne på noe.

Skrevet

Obs: Enkelte typer antibiotika ikke er forenelig med sol, dvs du må ikke sole deg/ta solarium før etter 14 dager etter avsluttet kur. Dette gjelder spesielt tetracyklider som er en bredspektret antibiotika. Slik antibiotika gir lysømfintlig hud som kan bli svært brent og blemmete i solen. Så det kan være lurt å sjekke pakningsvedlegget eller sjekke med legen nå om sommeren hvertfall.

En annet alternativ til Biola er Bio-dophiluskapsler, kjøpes på helsekosten. Da slipper du å bøtte inn på med Biola og de er greie å ta med på reise.

God bedring :D

Skrevet

Det er ikke bare magen som kommer i ulage av antibiotikakuren... bakteriefloraen din også i skjeden vil endre seg og du kan komme til å få sopp. Det får du nesten uten unntak etter en slik 10-dagers kur. Kjøp canesten krem og vagitorie 500 mg med det samme - så kan du behandle deg med en gang dersom du får symptomer.

Det er også lurt å unngå for mye søtsaker nettopp pga soppen. Du må tilstrebe et surt miljø (biola og appelsinjuice er fint).

Skrevet

Jeg som ikke har gått på sånt på mange mange år, skal begynne å få det hvert halvår nå ?! Skikkelig frustrerende. Men men.

I går begynte det ene øret også. Så nå går det i nesespray, paracet, antibiotika, biola og alt som måtte være. Og i morra skal jeg vel egentlig til danmark. Men vi får nå se. Spørs om det hjelper å si at man har fått halsbetennelse for å kunen avbestille?! (noen som vet?) har kjøpt med avbestillingsbeskyttelse.

Skrevet

Det var et virus, (var der igjen idag for å få legeerklæring siden jeg ikke reiste på ferie). Og i dag tok de prøver, og ikke bare så i halsen min. Så her har jeg tatt antibiotika for ingen ting <_<

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...