Gå til innhold
Hundesonen.no

Nemo-Golden Retriever


Torunn1

Recommended Posts

Skrevet

I dag hentet vi Nemo hos oppdretter Hanneborgen.

Er han ikke nydelig? (Helt objektivt sett selvfølgelig :ahappy: )

Han virker til å være en trygg, glad og rolig gutt.

Flere bilder kommer. :)

Skrevet

Gratulerer og så nydelig. Vedder på at du er akkurat sånn passe stolt ja. Nyt tiden og slit batteriene i kamera skikkelig fremover. de vokser jo så fort :ahappy:

Skrevet

Nååh :ahappy: Hva er søtere enn golden valper da? Ingenting! :Laugh: Virkelig nydelig ja, lykke til videre og kos deg i valpetida, de vokser fort <_<

  • 2 weeks later...
Skrevet

Åh, herregud, så nydelig...

Som gammel Golden eier, blir jeg jo helt betatt.. Golden er bare verdens deiligste rase (ved siden av Hoffa mi, selvfølgelig!)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Nå er Nemo 13 uker alt! På tide med noen nye bilder.

Tur på spiralen.

Nemo prøver bilsetet til barna. :Laugh:

På telttur.

Fin beinstilling? :lol:

  • 1 month later...
Skrevet

Da er Nemo alt blitt nesten 5 mnd. Tiden flyr gitt! ;)

Ostesøk for hund og katt :cool:

På skogstur.

Slik lå Nemo å sov i lang tid etter en tur. (for lang tydeligvis :) )

Skrevet

Smelt smelt.. Jeg blir så forelsket.. :cool:

Jett om jeg skal ha meg en golden når Mira har blitt godt voksen.. :)

For en nydelig hund.. ;):)

Skrevet

Åhhh så nydelige han er..minner meg om Odin når han var liten...tiden går såå fort, de vokser i enormt tempo!! Såå søt Nemo er! :)

  • 3 months later...
Skrevet
Tusen takk for all ros! Ja, jeg synes jeg har 2 flotte hunder i hus. :ahappy:

ja, begge to er nydelige!! :D Er julian en omplasseringshund han da??

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...