Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg hadde en hund, det begynner å bli ganske lenge siden nå da, men jeg husker han enda!

Har så mange minner med han! <|3

Han var en Schäfer, (Husker ikke hvordan det skrives) når vi fikk han var han bare en liten valp, han var så forvirret stakkars, Ble plutselig skllt fra foreldrene og søskenene sine.

Ette vært som han ble større ble det bare "Kom'a Zorro hunden min!" (Jeg kalte han for det) Så tok jeg handen over halsen hans og så gikk vi da! :ahappy:

Etter vært som han ble større begynnte vi å ta han med oss på hytta, det gikk helt fint helt til den siste turen på hytta med Kvan... :whistle:

Pappa hørte klynking utenfor, der lå kvan og var halvt bevistløs, pappa løp bort og gjorde det han kunne for å redde han, men det var ikke nok, pappa holde han i labben når han døde.

Vi vet enda ikke hva som skjedde med han! Han ble bare 1 1/2 år stakkar, Dette skjedde i rundt 3 - 4 tiden på natta, vi pakket sakene og dro hjem samme kvelden.

Vi gravde et hull i baken, la han oppi og fylte igjen, så la vi en stor rund stein over det hele. Og over er det en gravstein, han fikk en ordentlig begravelse, noen familie medlemmer var der og hjalp til.

Grav steinen er der enda, og noen ganger når jeg går forbi synes jeg at noen går ved siden av meg og passer på meg! :')

I himmelen gjemt, med aldri glemt!

My angel from heaven!

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...