Gå til innhold
Hundesonen.no

Brenne bilder over på cd


hanne-pia

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nå alle bildene mine lagret på pc'n og kun her. Tenke jeg skulle brenne dem over på en cd, men er litt usikker på hvilken størrelse jeg skal forminske de til. Nå er de fleste bildene 2048 x 1536 og 1,5 MB og det er jo kanskje litt vel stort, det blir jo ikke plass til særlig mange bilder på en cd med den størrelsen :| Men hva er en ok størrelse å ha de lagret som, slik at jeg fortsatt kan skrive ut papirkopier dersom jeg skulle ønske det etterhvert?

Skrevet

Dersom du ikke har noen annen backup av bildene enn disse CDene, så hadde jeg brent de slik de er. Evt brenne de over på en DVD plate, som har noe mer lagringsplass.

Skrevet

Ja, jeg kjøpte DVD-plater for å brenne over på, men Nero (iallefall den versjonen jeg har) vil ikke brenne bilder på de cdene. Kanskje jeg bare må prøve med vanlige cd-plater likevel da, de har jo tross alt plass til 800 mb (ser jeg nå når jeg tar meg bryet med å faktisk sjekke :| )

Skrevet

Hehe, det var kanskje ett poeng ja :| DET har jeg faktisk ikke tenkt på... Har helt sikkert bare en vanlig CD brenner :| *gjemme hodet i sanden*

Skrevet

He he. Kan være greit å finne det ut ja.

Men behold bildene i den størrelsen som de er, og brenn heller ned mange CDer. De koster ikke all verden.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...