Gå til innhold
Hundesonen.no

Brenne bilder over på cd


hanne-pia

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nå alle bildene mine lagret på pc'n og kun her. Tenke jeg skulle brenne dem over på en cd, men er litt usikker på hvilken størrelse jeg skal forminske de til. Nå er de fleste bildene 2048 x 1536 og 1,5 MB og det er jo kanskje litt vel stort, det blir jo ikke plass til særlig mange bilder på en cd med den størrelsen :| Men hva er en ok størrelse å ha de lagret som, slik at jeg fortsatt kan skrive ut papirkopier dersom jeg skulle ønske det etterhvert?

Skrevet

Dersom du ikke har noen annen backup av bildene enn disse CDene, så hadde jeg brent de slik de er. Evt brenne de over på en DVD plate, som har noe mer lagringsplass.

Skrevet

Ja, jeg kjøpte DVD-plater for å brenne over på, men Nero (iallefall den versjonen jeg har) vil ikke brenne bilder på de cdene. Kanskje jeg bare må prøve med vanlige cd-plater likevel da, de har jo tross alt plass til 800 mb (ser jeg nå når jeg tar meg bryet med å faktisk sjekke :| )

Skrevet

Hehe, det var kanskje ett poeng ja :| DET har jeg faktisk ikke tenkt på... Har helt sikkert bare en vanlig CD brenner :| *gjemme hodet i sanden*

Skrevet

He he. Kan være greit å finne det ut ja.

Men behold bildene i den størrelsen som de er, og brenn heller ned mange CDer. De koster ikke all verden.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...