Gå til innhold
Hundesonen.no

Blinding-stikk


Ingvild

Recommended Posts

Jeg aner ikke hva disse insektene heter sånn på ordentlig, men jeg er i alle fall vant til å kalle dem blinding. De er blinde, sånn at du kan slå dem ihjel uten at de ser hånda komme, men du merker ikke at de er der før de har begynt å stikke.

De siste dagene har jeg stått utendørs og malt hele dagen, og dermed fått masse stikk på armer og bein. Det klør noe helt forferdelig, verre enn myggstikk, og jeg lurer derfor på om noen har noen smarte tips til ting som kan få det til å klø litt mindre?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eurax ;D

Det står på pakningen at du skal smøre hver 4-8time..

Men driit i det..Smør på stikkene igjen, so fort du kjenner du begynner å klø.. :)

Jeg slet endel med stikk fra mygg OG knott og andre jævelskaper, nå for bare 14dager siden..

Brukte Eurax,og jeg har fortsatt stikk..Men di klør ikke lenger :ahappy:

eller du kan gjøre det så enkelt som å klø høl på dem :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og for å unngå flere stikk fra blinningkrekene (de er forresten en kleggtype) så kjøp autan på apoteket. Den hvite flasken med rosa kork har fungert flott for meg. Hjelper mot knott og mygg også :) Jeg fikk en salve ifjor til å smøre på mine stikk, som var enorme siden jeg har bittelitt allergi mot dem, men jeg husker ikke hva den heter igjen. Den var iallefall veldig god. De har den også på apoteket så det er bare å spørre der også. Det var ikke så dyrt heller :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...