Gå til innhold
Hundesonen.no

2 Små Hamstrere


Lazar

Recommended Posts

De fleste arter av hamstre skal bo alene. Det finnes en hamster type som jeg vet om som kan bo sammen med noen og det er Dverghamsteren( de små på 4-6 cm).

Det er jo helt opp til individet om de går sammen men jeg ville ikke ta sjangsen på det. Mest sannsynelig så kommer de til å slåss. Jeg kjenner noen som har hatt 3 hamstre sammen og det gikk helt fint men jeg kjenner også noen som har hatt 2 hamstre sammen og de slåss. Så ikke ta sjangsen på det!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

denne arten skal du IKKE ha sammen med andre hamstere. i værste fall kan de kverke hverandre.

les mer om hamstere her: www.hamsterforening.no

ok

De fleste arter av hamstre skal bo alene. Det finnes en hamster type som jeg vet om som kan bo sammen med noen og det er Dverghamsteren( de små på 4-6 cm).

Det er jo helt opp til individet om de går sammen men jeg ville ikke ta sjangsen på det. Mest sannsynelig så kommer de til å slåss. Jeg kjenner noen som har hatt 3 hamstre sammen og det gikk helt fint men jeg kjenner også noen som har hatt 2 hamstre sammen og de slåss. Så ikke ta sjangsen på det!

ok,da satser jeg på 1 hmaster hvis jeg får meg da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Det er stor hensikt !

De har vært sammen hele livet deres, å skille de nå ville vært egoistosk ovenfor de!

Det virker som om dere tror at bare fordi noen hamstre ikke vil være sammen med andre hamstere, så skal det være sånn med alle?!

Mine hamstre har stor personelighet å de elsker hverandre!

Jeg blir så Jæv*** irritert når jeg hører folk sir at dyr lever etter innstinkt, å at de er dom som en gråstein. Det er slettes ikke sånn det fungerer, en katt har hjerne etter hvordan de lever og hvordan det passer best å leve, å det gjelder all verdens dyr. Vi mennesker kan regne, skrive, kjøre bil osv fordi det passer best til hvordan vi synes det er best å leve.

Det er sånn dyr i verden har utviklet seg. Utehunder har tykk pels så de ikke skal fryse, panteren har lang tung hale for å holde balansen når de klatrer i trær osv..

Jeg sier ikke at dere mener motsatt, men pass deres egne saker, jeg kjenner hamsterne mine best på alle mulige måter, å hvis jeg ser at de ikke går sammen ville jeg tatt de fra hverandre for lenge siden ! That's it !

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...