Gå til innhold
Hundesonen.no

Mine katter


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

Fritz er vår 1 år gammle kastrerte rødtigrete hannkatt, han er en snill liten rampegutt som liker godt å være ute å leke med de andre kattene i gaten og ikke minst å leke med Freia(valpen vår).

post-18-1182289026_thumb.jpg

Fritz kviler seg i dusjen av alle steder :ahappy:

Ronja(som vår sønn har døpt henne) er vår nye katt og hun er et herlig lite vesen som ikke helt har funnet roen sammen med de andre dyrene våre men det vil nok gå seg til med litt tid til hjelp.

Hun har jo bare bodd her i noen dager enda så hun må få finner roen i huset før hun presenteres ordentlig for hundene. Fritz freser hun enda litt til men er ikke så ille som andre dagen i hus(første gang hun hilste på han), men Fritz har respekt og holder seg langt unna når hun freser.

post-18-1182289091_thumb.jpg

Ronja koser seg på sofanen

Skrevet

Nydelige puser begge to! Minner meg om at jeg "trenger" en katt til snart :P

Ronja var forresten et superkult navn :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...