Gå til innhold
Hundesonen.no

Osteopat eller kiropraktor til hund i Bergen?


Recommended Posts

Skrevet

Hunden vår har låsninger i rygg og bekke, og vi fikk beskjed om å oppsøke osteopat aller helst, eller kiropraktor. men er kun to osteopater jeg vet om, og de holder ikke til i Bergen.

Så hvis dere vet om noen, let me know :lol:

Skrevet

Heisan

Jeg har leitet på nettet men det er ikke lett å finne noe som helst. :P

Jeg skal også ha min skjønne voff til osteopati eller en kiropraktor.

Skrevet

på askøy dyreklinikk har dem en masør for hunder, han er veldig flink og hvis jeg husker rett så utdannet han seg egentlig til å bli fysioteraput på mennesker men fant ut at han heller ville jobben med hunder.

vet det ikke er akkurat hva du var på jakt etter men du kan jo høre med dem der om han kan hjelpe deg.

http://www.askoy-dyreklinikk.no/

Skrevet

Hei

Jeg har endelig funnet en kiropraktor.

Jeg skal først til en dyrlege på myrbø dyreklinikk på fredag

som skal se på Shira

for så å få en hendvisning til en kiropraktor.

Kiropraktoren er både hos Myrbø og Tertnes.

Lang vei å gå.

Det er bare til å ringe dyreklinikken å høre.

Lykke til :icon_confused:

Skrevet

http://alternativetdyreklinikk.no/index.php?tmid=191 Her står det om osteopati på hund. Regner med det er hun puddeldamen skal til. Hun har behandlet to av mine hunder, så jeg kan anbefale henne på det varmeste.

Edit: Ser det ikke står noe særlig om behandligsformen der. Men det er en kombinasjon mellom fysioterapi og kiropraktikk, samt litt mer jeg ikke kan nok om. Det anbefales ofte til hunder med sterke muskelsmerter fordi kiropraktikk kan bli for "brutalt" og ren fysio ikke "knekker" løs ting. På min cavalier prøvde vi det fordi hun hadde tydelig låsninger diverse plasser men samtidig så mye muskelsmerter at å knekke det opp på tradisjonell kiropraktormåte ville blitt for brutalt rett og slett. På collien prøver vi med det fordi han har smerter, men ingen tydelige låsninger.

Skrevet

Så spennende å høre at du har prøvd henne. er til henne jeg skal ja. men hun bor i kristiansand. så skal dit. kjempe snilt å ta i mot meg på så kort varsel :icon_confused: håååååper bare det hjelper.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...