Gå til innhold
Hundesonen.no

HVA gjør man om en katt angriper?


TineSimbaNana

Recommended Posts

Ja, hva gjør man om en katt angriper deg og hunden din?

I dag gikk jeg ut med bikkja til noen jeg kjenner fordi de hadde forsovet seg så jeg lufta bikkja for dem. Etter å ha gått litt gikk vi opp til huset igjen hoppet en katt ut av buska, den skyter rygg og løper mot bikkja og meg, jeg ble drit redd og fikk panikk (er veldig redd for katter egentlig siden jeg ble angrepet som liten) og løp da litt vekk (bakover) og katta fløy etter oss og hoppa på bikkja, på ansikte liksom :shocked: Den slapp nesten med engang og da dro jeg med meg bikkja og løp opp og inn men den løp etter oss.. hva gjør man i sånne situasjoner?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Prøver å jage utysket vekk og går hjem og renser eventuelle sår... Spøk tilside; det er vel egentlig ikke så mye du kan gjøre , hvis katten allerede har gått til angrep. Må du forbi samme område igjen, vær forberdedt og ha med deg ett eller annet for å jage/holde katten unna. En kvist eller grein f.eks.

Det kan tenkes at den aktuelle katten har unger i nærheten, eller den er et surt utyske :icon_redface: Har selv vært utsatt for en hundehatende katt for mange år siden. Den lå på lur og ventet på forbipasserende hunder. Eieren kunne fortelle at dette ikke var ett engangstilfelle, det var ikke bare min hund som hadde fått unngjelde.

Vær obs på at kattebitt og klor, kan være ganske farlig. Katters bakterieflora i munnhulen er skumle greier! Har man blitt bitt bør man oppsøke lege for eventuell antibiotikakur og stivkrampesprøyte.

Har hunden blitt bitt bør nok den også få en sjekk hos veterinæren og en kur.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

begynte å flire litt nå jeg, sorry :blink:

Sinte katter er ikke noe du skal spøke med, det vet jeg alt om siden vi driver kattepensjonat. men rens sårene grundig hvertfall, og neste gang du skal forbi og hvis den katten er der, så skrem den bort. Men kan være den har kattunger der, og kanskje lurt å vente litt med å gå forbi der.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hehe :P

Ok, men man må forbi der fordi det er ikke langt unna døra! Hun har kattunger omtrent hele tiden så det er godt mulig at hun har kattunger der!

Den katta har prøvd å angripe meg og simba engang før også, skikkelig ekkelt :blink:

Håper ikke den katta blir klikk igjen, ble så skremt atte :P Møkkakatt <_< :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...