Gå til innhold
Hundesonen.no

HVA gjør man om en katt angriper?


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Ja, hva gjør man om en katt angriper deg og hunden din?

I dag gikk jeg ut med bikkja til noen jeg kjenner fordi de hadde forsovet seg så jeg lufta bikkja for dem. Etter å ha gått litt gikk vi opp til huset igjen hoppet en katt ut av buska, den skyter rygg og løper mot bikkja og meg, jeg ble drit redd og fikk panikk (er veldig redd for katter egentlig siden jeg ble angrepet som liten) og løp da litt vekk (bakover) og katta fløy etter oss og hoppa på bikkja, på ansikte liksom :shocked: Den slapp nesten med engang og da dro jeg med meg bikkja og løp opp og inn men den løp etter oss.. hva gjør man i sånne situasjoner?

Skrevet

Prøver å jage utysket vekk og går hjem og renser eventuelle sår... Spøk tilside; det er vel egentlig ikke så mye du kan gjøre , hvis katten allerede har gått til angrep. Må du forbi samme område igjen, vær forberdedt og ha med deg ett eller annet for å jage/holde katten unna. En kvist eller grein f.eks.

Det kan tenkes at den aktuelle katten har unger i nærheten, eller den er et surt utyske :icon_redface: Har selv vært utsatt for en hundehatende katt for mange år siden. Den lå på lur og ventet på forbipasserende hunder. Eieren kunne fortelle at dette ikke var ett engangstilfelle, det var ikke bare min hund som hadde fått unngjelde.

Vær obs på at kattebitt og klor, kan være ganske farlig. Katters bakterieflora i munnhulen er skumle greier! Har man blitt bitt bør man oppsøke lege for eventuell antibiotikakur og stivkrampesprøyte.

Har hunden blitt bitt bør nok den også få en sjekk hos veterinæren og en kur.

Skrevet

Ok, takk for raskt svar :)

Jeg har bedt de om å sjekke hun ordentlig, og om det er noen sår osv håper jeg de tar hun med eller ringer ihvertfall til dyrlegen.

Håper det aldri skjer igjen, ble helt skremt jeg :icon_redface: Og redd :P

Skrevet

begynte å flire litt nå jeg, sorry :blink:

Sinte katter er ikke noe du skal spøke med, det vet jeg alt om siden vi driver kattepensjonat. men rens sårene grundig hvertfall, og neste gang du skal forbi og hvis den katten er der, så skrem den bort. Men kan være den har kattunger der, og kanskje lurt å vente litt med å gå forbi der.

Skrevet

hehe :P

Ok, men man må forbi der fordi det er ikke langt unna døra! Hun har kattunger omtrent hele tiden så det er godt mulig at hun har kattunger der!

Den katta har prøvd å angripe meg og simba engang før også, skikkelig ekkelt :blink:

Håper ikke den katta blir klikk igjen, ble så skremt atte :P Møkkakatt <_< :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...