Gå til innhold
Hundesonen.no

HVA gjør man om en katt angriper?


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Ja, hva gjør man om en katt angriper deg og hunden din?

I dag gikk jeg ut med bikkja til noen jeg kjenner fordi de hadde forsovet seg så jeg lufta bikkja for dem. Etter å ha gått litt gikk vi opp til huset igjen hoppet en katt ut av buska, den skyter rygg og løper mot bikkja og meg, jeg ble drit redd og fikk panikk (er veldig redd for katter egentlig siden jeg ble angrepet som liten) og løp da litt vekk (bakover) og katta fløy etter oss og hoppa på bikkja, på ansikte liksom :shocked: Den slapp nesten med engang og da dro jeg med meg bikkja og løp opp og inn men den løp etter oss.. hva gjør man i sånne situasjoner?

Skrevet

Prøver å jage utysket vekk og går hjem og renser eventuelle sår... Spøk tilside; det er vel egentlig ikke så mye du kan gjøre , hvis katten allerede har gått til angrep. Må du forbi samme område igjen, vær forberdedt og ha med deg ett eller annet for å jage/holde katten unna. En kvist eller grein f.eks.

Det kan tenkes at den aktuelle katten har unger i nærheten, eller den er et surt utyske :icon_redface: Har selv vært utsatt for en hundehatende katt for mange år siden. Den lå på lur og ventet på forbipasserende hunder. Eieren kunne fortelle at dette ikke var ett engangstilfelle, det var ikke bare min hund som hadde fått unngjelde.

Vær obs på at kattebitt og klor, kan være ganske farlig. Katters bakterieflora i munnhulen er skumle greier! Har man blitt bitt bør man oppsøke lege for eventuell antibiotikakur og stivkrampesprøyte.

Har hunden blitt bitt bør nok den også få en sjekk hos veterinæren og en kur.

Skrevet

Ok, takk for raskt svar :)

Jeg har bedt de om å sjekke hun ordentlig, og om det er noen sår osv håper jeg de tar hun med eller ringer ihvertfall til dyrlegen.

Håper det aldri skjer igjen, ble helt skremt jeg :icon_redface: Og redd :P

Skrevet

begynte å flire litt nå jeg, sorry :blink:

Sinte katter er ikke noe du skal spøke med, det vet jeg alt om siden vi driver kattepensjonat. men rens sårene grundig hvertfall, og neste gang du skal forbi og hvis den katten er der, så skrem den bort. Men kan være den har kattunger der, og kanskje lurt å vente litt med å gå forbi der.

Skrevet

hehe :P

Ok, men man må forbi der fordi det er ikke langt unna døra! Hun har kattunger omtrent hele tiden så det er godt mulig at hun har kattunger der!

Den katta har prøvd å angripe meg og simba engang før også, skikkelig ekkelt :blink:

Håper ikke den katta blir klikk igjen, ble så skremt atte :P Møkkakatt <_< :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...