Gå til innhold
Hundesonen.no

Mykt, lett og ganske tynt halsbånd?


Recommended Posts

Jeg er, som tittelen tilsier, på jakt etter et mykt og behagelig, lett og ganske tynt halsbånd. Orry går vanligvis ikke med halsbånd bortsett fra på tur, men vil gjerne at han hele tiden skal ha et bånd med navn-/tlfnummerbrikke på seg når vi reiser bort i sommer, bare i tilfelle han mot all formodning skulle finne på å tusle seg en tur på egenhånd.

Gjerne et stoffbånd. Som nevnt over er det fint om det er behagelig å ha på (ikke sliter altfor mye på pelsen) og ikke tar altfor mye plass rundt halsen. Gjerne nettbutikk ;) Noen som har forslag?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dtte bruker jeg til Amigo. Helt supert og sliter ikke på pelsen i det hele tatt.

Dyreshopen.no

07004_08_MED.png

Jeg bruker også dette båndet på alle mine hunder. Er veldig fornøyd med det!

(men jeg har det i kledelig rosa, lilla og lyse rosa ;))

3.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dtte bruker jeg til Amigo. Helt supert og sliter ikke på pelsen i det hele tatt.

Dyreshopen.no

07004_08_MED.png

dette bruker jeg på Turbo å ;) kjempesmart siden det er refleks på det å ;) eller jeg brukte det.. det siste dagene aner jeg ikke hvor jeg har lagt det så for tiden går han uten bånd ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er vel EzyDog-halsbåndene hverken lette eller tynne da ;) Vips har et camofarget et sted (på avatarbildet feks, heh) men det blir for stivt og tungt for min del.

nei det er ikke så veldig tynt... den skal jeg gå med på ;) Men det er litt av grunnen til at jeg liker det! Selv om det ikke er det trådstarter spørr etter ;)

Men det er ganske så lett syns jeg!

Jaktlykke: Jeg tror han hadde det vært fint jeg! Han er trygg på sin seksualitet vettu ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar! Så Ezydogbåndene i butikk her om dagen, og de blir litt for store og "klumpete" i forhold til det jeg ser etter. Men til vanlig bruk virker det som et veldig bra bånd :P

Har foreløpig kjøpt et som er likt som linken vipsen la ut, antakelig kjøper jeg også et som er litt i samme "gate" som Eva_Kihla la ut i tillegg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kors i taket! Trussel om anmeldelse gjorde vei i vellinga, så i dag kom det melding fra NKK med eierskifte som jeg måtte godkjenne! Da er saken løst 🤗
    • At de aldri har hatt syke hunder synes jeg høres rart ut. Men det er ikke alt man kan se på forhånd, og at en hund utvikler en plage som er vanlig hos rasen er nok en risiko dere må ta. At hunden ikke er registrert på dere er en annen sak. Det burde dere jo få ordnet, og jeg synes det er noe NKK burde rådgi dere om hva dere skal gjøre når oppdretter ikke responderer. 
    • Hei. Det ligger tilbakemeldinger fra tidligere kjøpere både på facebooksiden til kennelen og på googlesiden. Kennel har drevet i flere år og har mange hunder registrert i NKK. Ja, valpen hadde vetattest og chip. Vi kontaktet Dyreid også og der hadde de ingenting registrert på Idnummeret som fulgte helseattesten, men de begrunnet det med at ikke alt var i orden med NKK-registreringen. Nå som det er ordnet så har Idnummeret dukket opp hos dyreid, men valpen står da på oppdretter. Vi ble ikke informert om risiko for utvikling av noen helseproblemer i det hele tatt. Oppdretter sa mens vi stadig fikk svar at hen aldri har hatt syke hunder noen gang. 
    • Hva mener du med registrert oppdretter og anmeldelser? Hvor er disse anmeldelsene fra, har dere snakket med tidligere kjøpere?  Det er ikke oppdretter som er registrert i NKK, men foreldrehundene. Dette bør man såklart sjekke på forhånd, men ser også ut til å stemme i dette tilfellet siden valpene omsider er registrerte. Det kan også være lurt å sjekke om oppdretter er registrert hos raseklubben og kullet er godkjent etter deres retningslinjer, eventuelt hvorfor ikke. De fleste raseklubber har rimelige krav som de fleste seriøse oppdrettere følger, men det finnes unntak både når det gjelder krav og seriøsitet der også. Hadde valpen veterinærattest og chip ved levering? Hvis valpen hadde anlegg for å utvikle sykdom da så skal det være dokumenter, og kan være grunnlag for avslag i pris eller heving av kjøp. Har dere kontaktet Dyreidentitet om dette? 
    • Hei. Lang historie kortet ned. Kjøpte valp i starten av desember av nkk-registrert oppdretter med gode reviews. Hen virket seriøs og svarte ”riktig“ på det vi hadde av spørsmål. Eneste var at stamtavle skulle ettersendes pr post pga en feil i registreringen til far. Tiden gikk og ingen stamtavle kom. DyreId vi fikk med helseboken dukket heller ikke opp ved søk og vi tok kontakt med NKK som sa vi måtte ta det med oppdretter. Valpen vår (en corgi) fikk påvist short ulna syndrom tidlig og vi hadde store problemer med å få svar/responser fra oppdretter ang dette, så vi hadde ikke rare håpet om svar ang manglende registrering og der står saken vår nå 6 mnd etter kjøp. Kullet er omsider registrert i nkk, men med oppdretter som eneste eier. Hen står da også som eier hos DyreId fant jeg ut i dag. Meldte hen på nytt i dag morges og fikk ikke svar, så har nå informert om at vi kommer til å anmelde for svindel om ikke forholdet blir rettet innen utgangen av morgendagen. Vi har kjøpt en valp på falske premisser når oppdretteren ikke sørger for å ordne ting i henhold til kontrakten. Det er en rimelig fortvilet situasjon. Vi ønsker å være registrerte eiere hos NkK og DyreID slik at alt er i orden. Hva mer/annet kan vi gjøre? Føler vi ikke har en sak når ikke oppdretter gjør det hen skal og NkK ikke vil hjelpe. Er det bare tull da at det lønner seg å kjøpe valp fra registrert oppdretter? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...