Gå til innhold
Hundesonen.no

Hoppe ned fra senga


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Det er ikke enkelt å hindre Symra i å hoppe ned fra senga vår om natten. Jeg har lagt gamle dyner og puter rundt senga, men de blir flyttet på av Pippin i løpet av natta. Det virker ikke som Symra bryr seg om hun lander på en pute eller på gulvet. Hun blir tolv uker snart. Bør jeg ha henne i bur på gulvet istedet? Veldig koselig å ha henne i senga, men det er vel ikke sunt for leddene at hun driver å hopper ned fra senga, selv om hun stort sett lander på en pute? Hvor gammel må hun bli før man kan slappe av på sånt?

Skrevet

Jeg vil da tro at en sunn og frisk valp fint skal kunne hoppe ned fra sengen i blant, så lenge hun ikke hopper opp og ned som en strikk, og det gjør hun jo heller ikke?

Skrevet

Som Mrs.Power sier, en frisk valp tåler å hoppe ned fra senga! Jeg går da ut fra ut du ikke ligger i den øverste delen i en køyeseng..? Jeg har aldri hindret hvalper å hoppe ned fra sengen, hopper de opp så kan de hoppe ned også :P Jeg synes det lett blir for mye hysteri, det er ikke måte på hva hvalper ikke "tåler", de er da ikke persilleblad! :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...