Gå til innhold
Hundesonen.no

Ondskapsfulle dyrevernere......


Guest Belgerpia

Recommended Posts

Guest Belgerpia

Rundt omkring på diverse forum på internett så blomstrer det stadig opp tråder om dyrevern, og det er ikke måte på hvor man henter linker til grusomme filmer om misshandling o.l. Og jo, det er grusomt.

Selv er jeg av den skeptiske sorten, jeg tror ikke blindt på alt jeg finner på disse ekstremistenes sider (PETA, Dyrevernsalliansen blant andre), ene og alene fordi en sak alltid har to sider.

For det er ekstremister de er - farlige sådan, ikke bare for folk som krysser deres vei, men også for dyrene.

Vi har jo eksempler på at de har sluppet løs rever, mink osv. - noe som har medført at dyrene har lidd en langsom pinefull død osv. Eller man stjeler hunder fra ett oppdrettsanlegg og overlater dem til en person hvor senere hundene blir funnet nesten døde av sult ........ det er jo sikkert en hyggelig måte å dø på.

Men dette er jo selvsagt bare bagateller når man kjemper for en god sak ikke sant?

Siste jeg leste nå var at en stor amerikansk utstilling måtte flyttes fra en utendørsarene til en hall fordi PETA (som mange idealistiske sjeler setter sin fulle lit til når det gjelder driten som spres fra deres hjemmeside), har truet med å slippe løs hunder i bur og forgifte så mange som de kunne klare å forgifte.

For kontrollens del ble altså utstillingen holdt i en hall, og aktivister ble stoppet og ført bort.

Hvordan i all verden kan folk ha tiltro til slike organisasjoner? Som mener at det å utsette dyr for smerte, redsel og forgiftning er dyrevern?

Skjønner ikke sånn jeg, men noen her kan kanskje opplyse meg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da har hun vel misforstått hva de egentlig driver med.

Eller at man støtter PETA i noen spørsmål, PETA gikk jo veldig hardt ut mot dyemishandlingen som Iams holdt på med, hvem hundeeier støttet ikke opp mot det etter at de så videoklippene.

En så stor organisasjon som PETA har selvsagt noen veldig ekstreme medlemmer, det vil man finne i alle klikker/grupper.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er vel stort sett 13åringer som syns "såååå synd på dyra!!11111" som støtter PETA o.l. Mennesker som ikke tenker sjøl, men som tror på alt de leser på nettsidene og de fæle filmene de legger ut.

Desverre utgjør denne typen mennesker brorparten av verdensbefolkningen i dag, og det er litt skremmende.

Siste jeg leste nå var at en stor amerikansk utstilling måtte flyttes fra en utendørsarene til en hall fordi PETA (som mange idealistiske sjeler setter sin fulle lit til når det gjelder driten som spres fra deres hjemmeside), har truet med å slippe løs hunder i bur og forgifte så mange som de kunne klare å forgifte

Lenge leve dyreverdet...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
    • https://atferdskonsulenter.no/ har stort sett gode folk, selv om jeg ikke kan gå god for alle. Anna Bjurgård Compton, Hilde Arneberg, Kjersti Bjøntegaard, Gry Eskeland, Nina Haaland og Lise Fredriksen kjenner jeg til og kan anbefale. Arne Aarrestad og Siri Linnerud har jeg lest nok av og såvidt møtt til at jeg vil gå god for dem.  
    • Hvilken landsdel? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...