Gå til innhold
Hundesonen.no

Blondie tygger på negelene


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har sett Blondie tygge på neglene sine innimellom. Hvorfor gjør hun dette?

Har hun for lange negler eller? Eller gjør hun det fordi hun kjeder seg? Eller fordi hun skal vakse neglene?

Hun ligger og tyger på dem og drar i dem og slikker på dem.

Skrevet

Ja, jeg tenkte det kanskje var fordi hun kjedet seg...

Nei det er så selve neglen også vasker hun den og slikt og tygger på den og drar i den.

Skrevet

Chessea drar i ulvekloa på frambeinet ved noen anledninger. Jeg har alltid gitt henne noe annet å tygge på i sånne stunder, noe som har fungert veldig bra. Det ser ikke ut til at det skyldes stress eller kjedsomhet, for hun har gjort det i ulike situasjoner. Jeg klipper klørne regelmessig og kan ikke se noe unormalt ved dem. Det kan være hun synes det er ubehagelig hvis kloa surrer seg litt inn i den lange pelsen på frambeina. Det må jo nevnes at hun generelt har et enormt tyggebehov. Hele huset og hagen er full av tyggebein. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...