Gå til innhold
Hundesonen.no

Erfaringer med Artoflex eller C-Flex


Hoppetussa

Recommended Posts

Skrevet

Har en tispe på 7 år, som blir trent og konkurrert med i Agility.Siden hun begynner å dra litt på åra, og blir trent ganske hardt tenkte jeg nå å gi henne tilskudd for å hjelpe til med å smøre ledd.

Hun har de siste ukene begynt å " knitre" litt i ledda ( uten att dette forårsaker noe smerte ), og hønemor som jeg er vil jeg jo gjøre mitt for att hun skal være i "shipshape".

Har tittet rundt på diverse sider på nettet, men jungelen av tilskudd er jo enorm.Håper derfor noen av Soniserne har erfaringer med Glucosamin tilskudd, og hvordan dere merket forskjell på hundene deres.

Siri

Skrevet

Jeg har erfaring med atroflex på min hund med HD. Merker stor fjorskjell når hun går på det og når hun ikke gjør det. Mye stivere og bruker lengre tid på å varme opp når hun ikke bruker det. Hun får også med "knirkinger" i leddene.

Skrevet

Jeg gir Chicka Cortaflex, men skal når denne boksen er ferdig gå over til Mobilityboost fra Olivers, dette er begge Glycosamine tilskudd.

Jeg gir hun også c-vitaminer og omega3 i maten hver dag.

Lurt av deg å tenke på glycosamine tilskudd når hun går i såpass har trening og er 7år, men jeg ville også passet på å gi hun litt omega3 for leddene, disse to sammen er veldig bra for beina :ahappy:

Skrevet

Jeg brukte Arthro Care på min HDhund, og var sånn medium fornøyd.. Men så var han veldig, veldig dårlig og.

Skrevet
Jeg gir Chicka Cortaflex, men skal når denne boksen er ferdig gå over til Mobilityboost fra Olivers, dette er begge Glycosamine tilskudd.

Jeg gir hun også c-vitaminer og omega3 i maten hver dag.

Lurt av deg å tenke på glycosamine tilskudd når hun går i såpass har trening og er 7år, men jeg ville også passet på å gi hun litt omega3 for leddene, disse to sammen er veldig bra for beina :ahappy:

Begge hundene mine får daglige tilskudd av Omega 3, så der har jeg i allefall mitt på det tørre :ahappy:

Har bestilt en liter Artroflex i dag, så nå håper jeg att dette kan hjelpe gamlemor å holde seg sprek.

Tusen takk for svar .

Siri

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...