Gå til innhold
Hundesonen.no

Katt som markerer


Marthe

Recommended Posts

Skrevet

Nå er jeg dritt lei den katten <_< For noen dager siden så tisset han på kjøkkenbenken på brødfjølen. Veldig deilig... Han har tisset inne noen ganger før også, men nå i en periode så har han vært ekstrem. Han er 4 år og kastrert. Han har hele tiden tilgang på å gå ut (åpent vindu), så det irriterer meg at han ikke gjør det. Nå er ikke jeg noen katteekspert, så jeg vet ikke om det har noe å si hvor han tisser :o

Til nå så har det vært på kjøkkenbenken, i hundeteppene som er rene, midt på stuegulvet og i sofaen. Så det er ingen faste plasser.

Hva gjør man når en katt markerer? Vi får aldri tatt han på fersken, så det blir gjerne noen timer etterpå.

Skrevet

Jeg glemte å skrive det, selvfølgelig har han vært hos veterinæren. Han er helt frisk :innocent: Så det er derfor jeg må spørre her. Så lenge han har mulighet til å gå ut, så bør han vel gjøre det?

Skrevet
Jeg glemte å skrive det, selvfølgelig har han vært hos veterinæren. Han er helt frisk :innocent: Så det er derfor jeg må spørre her. Så lenge han har mulighet til å gå ut, så bør han vel gjøre det?

har ikke vært borti katt som tisser inne uten at den er syk.. du fikk tatt urinprøve hos vet også?

Skrevet
har ikke vært borti katt som tisser inne uten at den er syk.. du fikk tatt urinprøve hos vet også?

Ja, alt det er gjort. Han mente at det kun var ren markering fra katten sin side :innocent:

Skrevet

Hm, kjipt at han fremdeles markerer til tross for at han er kastrert.. Høres ut som om han ble kastrert for sent rett og slett. Men altså, tilbake til en evt. løsning. Har du førsøkt kattenes versjon av D.A.P? Denne skal visstnok roe dem slik at de ikke får trangen til å markere...

  • 4 weeks later...
Skrevet

Har selv en kastrert hannkatt som gjør dette i perioder. Veterinæren mente det var psykisk og skrev ut resept på antidepressiva. Dette har vi gitt i noen år nå, og det funker supert.

Så fort han starter med markerin inne får han 1/4 tbl. om dagen i ca. en uke, og da kan han være helt fin i flere mnd. etterpå.

Vi har tre katter og to hunder, og for ham medfører det mer stress enn han kan tåle, mente veterinæren. De to andre er ikke sånn, men katter er jo forskjellige, akkurat som oss:-))

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...