Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen tips i siste liten?


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som tilfeldigvis sitter på "hvordan-få-bunaden-til-å-sitte-litt-bedre-i-siste-liten"-tips? Drakten min har krympa noen få millimeter siden i fjor. Den er fremdeles brukbar, men jeg hadde ikke sagt nei til at den hadde sittet bittelitt bedre.

Og joda, jeg kan sy den ut fem millimeter, men det gidder jeg ikke å begynne med nå.

Skrevet

Nå burde jo jeg komme med noen skikkelige gode tips da siden mamma er bunad ekspert og bunad syerske på heltid. En ting mamma alltid har lært meg er at du skal "kjenne" at bunaden er på. Slik at det er deilig å ta den av igjen! :D For spør mamma når hun kommer opp om hun har noen bedre tips! :D

Skrevet
Jeg prøvde min i dag etter en bedre middag *flir* og da satt den ok. Satser på at den passer supert før frokost i morgen :D

Ja, jeg får gå for å hoppe over frokost framfor kronesis i alle fall, hihi. Selv om 17. mai betyr nesten ingenting for meg, er det jo veldig viktig å spise (minst) en kronesis i løpet av dagen.

Skrevet

Rett og slett dropp litt mat til det nærmer seg den skal av :D Spis frokosten litt før den skal på så du ikke er stappa når den kommer på! :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...