Gå til innhold
Hundesonen.no

Lang ventetid


Guest Gråtass

Recommended Posts

Guest Gråtass

Hvorfor er det sånn at den siste måneden i drektigheten går tiden så utrolig sakte? De første 10 mnd syns jeg har liksom svosjet avgårde, men nå som det bare er to uker igjen, så skjer det masse forandringer i merra, men ikke noe føll har kommet enda.

Jeg blir så frustrert over denne ventetiden og spenningen er så stor.....

Andre som venter føll og er like lei?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nope, men jeg har vært i akkurat samme situasjon! Og det er helt forferdelig!

Vi hadde to hopper som ble parret samtidige.. Så "tegn" en måned før følling :rolleyes:

SÅ kom endelig ene føllet, og vi ventet det andre de samme dagene, men neida, veslehoppa kneip igjen i to uker om jeg husker rett :glare: Det kom den eneste natta vi ikke var oppe for å se om det hadde kommet noe... hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For det føre 11 månder er alt for lenge, jeg synes drektighets tiden skal bli redusert til 2-3 måånder (HAHA)

Vår alvs hoppe skal pares i morgen faktisk, men vi har tatt i mot mange føll både våre egne og andres her hjemme. De to siste månedene er spennende synes jeg. Hesten skal jo ikke ris da og så går hun der og venter nett som deg. vi får somregel føllene i mar og da går mor og føll løs i blomster enga, gjett om vi har mange slike bilder :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Nå har fete-damen lurt meg i hele dag. Jeg var hellig overbevist om at idag, måtte lille nurket komme. Merra rant over med melk,jo-jo temp, slapp i krysset, sovet halve dagen, ikke så mye matlyst. Alle de klassiske tegn på at nå skjer det snart noe, men neida.... Ingen føll enda. Nå slenger jeg dem inn, så håper jeg at hun får det lille etterlengtede nurket i løpet av kvelden/natta.

Oppdateringer kommer om det er ønskelig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Nope. Sjekket kl 00 og 02 i natt, sov til 08, sjekket igjen da, la meg litt igjen. Slapp ut hestene kl 10. Temp svinger hele tiden mellom 37,2 - 38,3. Jeg blir snart rar av dette, men mest av mangel på søvn tror jeg...zzzz. Gode råd for å framskynde fødsel? Anyone?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Endelig har lille føllet kommet! Han ble født i går 23.05.07 kl 10.00 og er en langbeint nydelig hingst. Navnet hans er Fresken.

Bildespam kommer når jeg finner ut hvordan jeg gjør bildene mindre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Prøver igjen... Her er han 3 timer gammel og har kommet ut på beite sammen med mamma'n sin

Og her er han 1 døgn gammel

Av en eller annen grunn blir bildene enten kjempesmå eller kembostore...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Ja ikke sant, han er bare det nuuuudeligste lille føllet, ever.. smelt! Prøver alt jeg kan, men jeg og data er liksom ikke helt kompatibelt. Argh! Har masse fine bilder av han. Skal prøve å komprimere de litt til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja ikke sant, han er bare det nuuuudeligste lille føllet, ever.. smelt! Prøver alt jeg kan, men jeg og data er liksom ikke helt kompatibelt. Argh! Har masse fine bilder av han. Skal prøve å komprimere de litt til.

Du kan gjøre det i photobucket, da får du de så store som du vil ha de :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Nå skjønte jeg hvorfor jeg ikke fikk lastet ned bildene, jeg trodde at selve bildefilen var for stor, men det var bare at jeg ikke hadde ryddet i kontrollpanelet mitt.

Så her er mer av Fresken:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Ja han er ganske søt, men jeg var ikke klar over at de startet rampingen i så ung alder.. Han er tre dager gammel og har funnet ut at det går sport i å herpe gjerder... ARGH!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Ja det er riktig så idyllisk kan jeg si deg.. Det eneste som mangler nå er ett valpekull som spinner rundt på tunet hele dagen.. Men det får bli en annen gang..

Flere bilder av Fresken-bølla kommer senere..

......................To be continued!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...