Gå til innhold
Hundesonen.no

Størrelse på sele, har noen sett denne?


Recommended Posts

Har sneket rundt etter en egnet sele som jeg skal bruke på lille tøtta når vi går spor. Ble anbefalt denne:

105549.jpg

De som anbefalte den sa at den fantes til "bitte små" hunder også, men finnes den til ei smal tøtte på 3kg og 24cm høy? :rolleyes: Står at den finnes i str. 1-4 men det sier meg jo igrunnen svært lite. Best hadde det jo såklart vært å prøvd den på, men det blir vanskelig. <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De selger bittesmå seler på dyrebutikker. Det beste er å ta hunden med seg inn på butikken og prøve. Det er ingen problemer det - har selv dratt Amigo gjennom svære kjøpesentra for å komme til dyrebutikken.

Synes det er best å prøve utstyr som kløv, sele der og da - så slipper du å bomme på størrelsen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De har ekstremt dårlig utvalg her på dyrebutikken iallefall. Jeg har den minste selen jeg fikk kjøpt der, og den liker jeg ikke særlig godt + at den faktisk er litt for stor når hun ikke har noe under. Ellers er det bare katteseler i str. kattunge som kanskje kunne passet, men de syns jeg blir for.. Ja, liker dem ikke. :) Jeg er litt småkresen på sånt.

Tenker å bestille en sele fra vibri.com når hun er blitt rundt året så jeg veit at hun ikke plutselig vokser mer.. Men den blå der så jo så god ut..

Er ikke ALLTID man finner det man vil ha til små hunder! Ofte man finner noe man vil ha også finnes det bare til de større. (Dedikert til de som alltid klager så over at det bare er utstyr til små hunder i butikker!)

Er nemlig ganske lite skikkelig utstyr til små hunder, som gode seler og sånne ting. >_> Vil ha en sele som belaster nakke og hals LITE, så da må den gå langt ned på brystet og helst i en sånn V-form. Da blir det vel minst trykk på halsen når hun går med nesa limt i bakken.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sover du aldri?? :)

uansett; jeg har en lignende sele (ikke fra jokke, men men). Den jeg har, kjøpte jeg på NKK Trd, og der tok de mål av Tulla, etter å ha prøvd flere seler på henne. De målte litt her og der (ikke spør meg hvor), og så lagde de en sele ut i fra de målene og sendte hjem til meg med post. Veldig okei egentlig. Fikk den i den fargen jeg ville (blå), og med den "paddingen" jeg ville (fleece). Jeg så selvsagt ikke på hvor små selene var, men skulle tro de kunne lage små seler også. *Går og sjekker merkenavnet* Det står: "Norsk produsert. Rendalen 62469091" Antar det er et tlfnr de tallene..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, ikke inatt ivæffal! Er rimelig -_- nå! Kjenner øynene blir smalere, og smalere, og smalere... I nord-norge har vi det lyst om natta nå, og jeg er helt døgnvill.

EDIT: kostet den mye å få laget?

Hehe.. deilig med lys, men det er jo litt dumt om man ikke får sove. Her er det ikke mørkt før elleve ca!

Den kostet like mye som de andre selene i samme størrelses-klasse, og var ganske så billig. Portoen fikk jeg gratis. Tror selen kostet ca 200, ikke mer enn 300 i alle fall. Større seler = dyrere, mindre seler = billigere. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjøpte en sele hos dyrebutikken til dyreshopen og måtte faktisk opp en størrelse på Sokrates. Var i butikken å kjøpte den, hadde med Sokrates, det var veldig greitt. Føler den sitter langt nede på halsen.. kan legge ut bilde senere idag om du vil..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...