Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg er syk...


Martine

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har vært småsyk i det siste, med kvalme, oppkast, slapphet, vondt i hodet og hals, vondt i magen, hoster/nyser, og er helt blå under øya. Blir også utrolig fort svimmel, og "borte". Med "borte" mener jeg at folk kan snakke til meg uten at jeg legger merke til det. Svarer på helt feil ting, altså når noen spør meg om f eks når jeg har snakket med noen, kan jeg svare at personen ikke sa noe spesielt.

Fryser og svetter om hverandre. Legen min mener også at jeg har gått ned i vekt.

Noen som vet hva dette kan være?

Skrevet

Var hos sånn homeopat for en eller to uker siden, og hun sa det var bihulebetennelse eller noe. Tror jeg skal til legen i morgen eller noe, skulle se det an. Har vært borte fra skolen i dag, og ble nesten sendt hjem derfra i går fordi jeg ikke klarte å følge med.

Har akkurat fått hest, så får virkelig ikke håpe det er kyssesyken!

Men takk for svar!:)

Skrevet

Ikke sitt her på sonen å spør, gå til en lege som er villig til å ta noen prøver. En som ikke gir seg.

Ser du har hvert hos legen "din", men om han ikke vet hva det kan være, så gå til en annen i stedet.

Det er ikke bra å ha det sånn :)

Skrevet

Har vært sånn en god del ganger før, og har vært hos legen. Da har de ikke funnet noe, og foreldrene mine tror bare jeg later som at jeg er dårlig... Var hos "diabeteslegen" min, var hun som sa det. Ja, skal til legen i morgen tror jeg. Håper de finner ut noe, sånn at jeg kan bli frisk snart!

Skrevet

Har skikkelig vondt i bihulene, eller bare når jeg kommer borti de/masserer de som jeg fikk beskjed om...Men visste ikke at man ble så dårlig av det:S

Skrevet

Jeg får bihulebetennelse hver gang jeg blir forkjølet (festlig), og blir ****** dårlig! Helt utslått, kjennes ut som jeg er døden nær:p Men ta kyssesyke-testen.. Og husk at det ikke er noen dødsdom å få den altså.. Den er ikke sååå ille.

Skrevet

Okai, da får jeg ta den så fort mamma har fått bestilt time hos legen! Var ikke noe ledig der i dag. Men må jeg holde meg helt i ro, hvis det er kyssesyken jeg har? Eller kan jeg dra i stallen, trene med hundene osv.?

Skrevet
Jeg får bihulebetennelse hver gang jeg blir forkjølet (festlig), og blir ****** dårlig! Helt utslått, kjennes ut som jeg er døden nær:p Men ta kyssesyke-testen.. Og husk at det ikke er noen dødsdom å få den altså.. Den er ikke sååå ille.

Jo, den kan faktisk være så ille :shocked:

Jeg fikk kyssesyken for to år siden, etter å ha vært slapp og dårlig en god stund. Det er så klart ingen dødsdom, men det kan være farlig nok. Jeg kom meg ikke utenfor huset på 6 uker, med unntak av når jeg måtte på sykehuset ved to anledninger midt på natta. Da turte ikke foreldrene mine å ha meg hjemme mer.. Jeg fikk et helt sykt utslett, og så ut som jeg var spedalsk (min leges ord faktisk!). 2 andre leger sa de aldri hadde sett noe så ille. Og leser man om kyssesyke står det at ved slikt utslett, som er sjelden, kan pasienten i verste fall dø. Det kjentes slik ut også, for å si det sånn! Jeg var heldigvis ikke så plaget med opphovnede kjertler, men jeg besvimte stadig vekk. En gang greide mamma akkurat å "redde" meg, før jeg skalla hodet i doskåla :Laugh: I tillegg hadde jeg kraftig leverbetennelse, sier vel litt når jeg var helt gul på øynene, og noen av leververdiene var på over 230, og senere på 20.

Får man kyssesyken så bør man under alle omstendigheter ta det med ro. Det er utrolig kjipt når man har hest..Jeg hadde heldigvis foreldre som tok seg av stell og slikt, men han ble ikke ridd stort, og vi måtte trene oss opp på nytt igjen. Men det lønner seg å være rolig. Jeg kjenner folk som ikke ble så hardt angrepet, som ikke tok det med ro. Disse fikk igjen sykdommen senere.. Jeg kom meg derimot fort når jeg først ble frisk:) Selv om man selvfølgelig blir lett forkjølt osv i ettertid. I tillegg er det farlig å ikke holde seg i ro, fordi milten kan sprekke! (Milt og lever hovner opp).

Anbefaler deg å ta en hurtigtest for kyssesyken!

Skrevet

Joda, jeg har og hatt kyssesyken.. Jeg var helt utslått i et halvt år, og fikk total ødeleggelse av lymfekjertlene i halsen (dette er nå 13 år siden, og de er fremdeles laangt ute og kjører).. Jeg spydde som en gris, var så dårlig at.. Ja.. Jeg har en venninne som fikk det for 2. gang (joda, man KAN få det to ganger), og hun holdt på å dø, og har blitt kronisk syk, fordi de ikke fant ut av det.. Legene mente nemlig at man ikke kunne få det to ganger.. Men samtidig, når folk snakker om kyssesyken, så høres det ut som noe helt forferdelig, ufattelig farlig, som kolera eller noe.. :D Og det er ikke SÅ ille, for de aller fleste.

Skrevet

Ok, takk for svar!:)

Kan være derfor jeg har blitt så kvalm etter de siste fotballkampene, da. Har kastet opp og greier! Fikk ballen hardt i magen. Da skal jeg i hvert fall få sjekket det! Våknet også i dag tidlig med vond hals + hovne mandler.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...