Guest Maritus Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 Jeg er 13år og har en Golden fra før! Tore (stefaren min) har hatt noen hunder. Goldenen min er ikke så stor, men er veldig sterk og ganske sta til enkelte tider! Hvilken rase burde passe meg (jeg tenker ikke på min andre hund ennå). Ble bare nysgjerrig, da alle sa at det ble ett stort sprang fra Bichon til Gordon! Hvem rase (helst ikke retriever og ikke mindre en Golden.) kan passe meg da? (men gjør ikke så mye om dere foreslår retriever). Mvh: Marita
Guest Maritus Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 Hva skal du bruke an til da? Jeg liker veldig godt og holde på med lydighet, agility og utstilling. Selfølgelig skal det være en selskaps hund å. Men noe man kan bruke til litt av hvert!
Wanderlust Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 vanskelig med en større rase om du syns goldenen din er for sterk. edit: prøv å kom med kriterier til pelsstell, mosjon, osv osv. kan ikke rasen være mindre enn golden?
Guest Maritus Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 vanskelig med en større rase om du syns goldenen din er for sterk. edit: prøv å kom med kriterier til pelsstell, mosjon, osv osv. kan ikke rasen være mindre enn golden? Jeg sa ikke at hun var for sterk! Jeg sa hun kan være sterk... (hvis hun ser katter eller noe sånt, spesielt jordrotter ) Hun er ikke sånn at hun går tur med meg og ikke jeg med henne! Har kontroll :ahappy:Jeg håper jeg ikke skrev det på en frekk måte! Jeg mener i allefalll ikke å gjøre det!
Wanderlust Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 Jeg sa ikke at hun var for sterk! Jeg sa hun kan være sterk... (hvis hun ser katter eller noe sånt, spesielt jordrotter ) Hun er ikke sånn at hun går tur med meg og ikke jeg med henne! Har kontroll :ahappy:Jeg håper jeg ikke skrev det på en frekk måte! Jeg mener i allefalll ikke å gjøre det! Nei nei, det gjorde du da ikke Men skriv litt mer om kriterier. så er det mye lettere
Guest Maritus Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 Nei nei, det gjorde du da ikke Men skriv litt mer om kriterier. så er det mye lettere Hva er kriterier! Pelsen og sånt?
Peers Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 Hva er kriterier! Pelsen og sånt? Pels, hvor mye aktivitet du har mulighet til å gi osv.
Guest Christine Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 Hva er kriterier! Pelsen og sånt? Ja.. Skal du ha långhåret eller korthåret hund? Set slike kriterier, så blir det mye enklere!
softis Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 Det finnes en enkel rasevelger på canis om du bare vil vite om alternativer til raser som passer deg. Får jeg lov å linke til den, ettersom det er et forum? Gå inn på canis sin side også inn på rasevelger
Guest Maritus Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 Da setter jeg kriterier : Bjeffing: Det gjør ikke noe om det er en hund som sier ifra om noen kommer (bor på lande). Pels: Korthåret eller langhåret spiller ikke så mye rolle... Om jeg tenker meh om Vi børster hundene vær dag! Størrelse: Helst en retriever størrelse eller litt større (er vant med store hunder (stefaren min har hatt noen store hunder). Bruke den til: Jeg skal bruke den til lydighet, utstilling og litt agility... Synes det er kjempemorsomt Mere dere vil vite?
Wanderlust Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 Hm. vet ikke hva du syns om aussien, og evt om det kan bli for mye?! Springer? (kanskje litt for liten). Storpuddel? Det finnes en hel haug av raser der ute
Guest Maritus Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 Hm. vet ikke hva du syns om aussien, og evt om det kan bli for mye?! Springer? (kanskje litt for liten). Storpuddel? Det finnes en hel haug av raser der ute Når jeg tenker meg om, så hadde faktisk naboen over oss en storpuddel! (eller kongepuddel) den het Raggen Springer er kjempe fine de synes jeg da! Når jeg tenker meg om så kan jeg gi den mye mosjon! Går masse turer!
Peers Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 Når jeg tenker meg om, så hadde faktisk naboen over oss en storpuddel! (eller kongepuddel) den het Raggen Springer er kjempe fine de synes jeg da! Når jeg tenker meg om så kan jeg gi den mye mosjon! Går masse turer! Nå er vel ikke jeg helt objektiv her, men springer er en flott rase Forutsatt at du kan gi den nok aktivisering selvfølgelig!
Wanderlust Skrevet 9. Mai 2007 Rapporter Skrevet 9. Mai 2007 Nå er vel ikke jeg helt objektiv her, men springer er en flott rase Forutsatt at du kan gi den nok aktivisering selvfølgelig! Det jeg også tenkte
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar