Gå til innhold
Hundesonen.no

Felt


Nirm

Recommended Posts

Skrevet

Hvor store ca er apportene som ligger i et felt på konkurranser?

Og hvor mye har man lov til å dirigere hunden ute i feltet under søket uten at det gir en haug med trekk? Kan man styre hunden til et område den ikke har søkt mens den er ute i feltet, eller må man ta den inn til midtlinja og sende den ut i det området derifra?

Guest Jonna
Skrevet

Om det er NBF felt du tenker på så er gjenstandene på str med lommebok/hanske ect.

Du kan dirrigere så mye du vil, om hunden hører på det! Om den ikke tar din ko så kan du få trekk for det.

Ta de inn og ut så mange ganger du ønsker, bare den finner gjenstander og følger din rettningsgivning. Sender du den til høyre hjørne og hunden løper venstre så ser ikke det så bra ut :)

Skrevet

Takker. Vil tru at RIK feltet er noe av det samme egentlig. Trur jeg trener på for små gjenstander faktisk, så da kan vi sikkert oppgradere litt på størrelsen.

(Noen har funnet ut at nå SKAL det BC-dyret lære å gå spor og få en RSP1 tittel, og da må vi jo trene felt og....)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...