Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

http://www.bt.no/lokalt/bergen/article357414.ece

Hunden hadde svulst på hjernen og ble operert. Jeg sitter nå her og lurer litt på om jeg ville ha gjort det samme for Sofus hvis alt kom til alt. Altså, du har en 8 år gammel hund, veterinærene i artikkelen sier at denne operasjonen kan ha gitt Nikita 1-2 år lengre levetid. Da vet jeg ikke om jeg ville latt Sofus gå igjennom en slik operasjon.

Altså, jeg peker ikke ned på eierene, men lurer litt på hva folk her inne mener om dette. Som eier må man ha lov til å foreta valg ut etter hva veterinærene anbefaler! Bare for å ha det helt klart :twitch:

En annen ting som irriterer meg, det er helt sikkert at man ikke får høre mer om denne tispen i media fremover. Og det ville vært utrolig interessant å høre hvordan hverdagen blir for henne fremover. Om det er raskt "opp på beina" og alt som normalt, eller om det følger med noen komplikasjoner i ettertid.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...