Gå til innhold
Hundesonen.no

Nova Toteia


linniogamy

Recommended Posts

Skrevet

Nova er en cavalier tispe på 8 mnd.

Hun er født 06.08.06 og kommer fra Rita Foss.

Har stilt hun endel og har oppnåd ganske gode resultater med hun.

Men hovedsaklig så er det vel lydighet vi skal satse på.

Har også tenkt og prøve agility med hun, men vi har ikke kontrol uten bånd enda, så blir bare trening i hagen nå.

Hun er en livlig jente som vet hva hun vil, og hun gir seg ikke før hun har fullført det.

Nova ble nesten drept som liten valp, av en annen hund (min toller som jeg ikke har lenger).

Hun har klart seg godt, men er bittelitt skeptisk til store hunder.

Men det går bedre og bedre.

Det var litt om Nova Toteia.

strand6.jpg

strand1.JPG

Skrevet
Syns ikke hun var så skeptisk til store hunder jeg da :D Til og med Mona som brumlet til henne brydde hun seg ikke om.

Overasket meg at hun ikke var skeptisk til Mona eller kokos :D

Men skal ikke klage da :D

Skrevet

Siden jeg bestod på det teoretiske eksamen idag, så dro vi på stranda for å feire. Her er noen bilder:

strandtur5.JPG

strantur9.jpg

strandtur0.JPG

Man kan ikke alltid se like pen ut :rolleyes:

Skrevet

Fine hunden :D Du gjør en god jobb med henne, og så ikke at hun var skeptisk heller :D Bra at hun ikke har tatt nevneverdig skade av det hun har opplevd da :D

Skrevet

Så skjønn hun er! Men du, det er ikke noe problem å gå på agilitykurs eller trene på bane, selvom innkallingen ikke er helt 100%. Du er ikke alene, for å si det sånn :icon_redface: .

Skrevet
Så skjønn hun er! Men du, det er ikke noe problem å gå på agilitykurs eller trene på bane, selvom innkallingen ikke er helt 100%. Du er ikke alene, for å si det sånn :) .

Takk :)

Klubben jeg trener i har satt som "krav" om at du må ha god innkalling for og delta på nybegynner kurs i agility. <_<

Men har gått det nybegynner kurset to ganger med den forrige hunden min, og var vel bare min hund som da ikke stakk av :icon_redface:

Skrevet
Så vakker hun er! :) Blitt stor jente nå.

Takk...

Tiden går så alt for fort... :shocked: snart 9 mnd gammel :icon_redface:

Men nå er det bare 4 uker til jeg får ett nytt fammilie medlem :rolleyes:

Skrevet

Fine hunden! Var på ag-kurs nå i helgen med en cavalier, og han var helt spinnvill! Dvs, han ble jo kjempeflink i løpet av kurset, og løp og hoppet og raste gjennom tunnelen! Virker som en enkel hund å trene, så du må bare komme deg på kurs! :D Skulle jeg trent ag med liten hund, hadde det glatt blitt en cavalier! ;)

Skrevet
Fine hunden! Var på ag-kurs nå i helgen med en cavalier, og han var helt spinnvill! Dvs, han ble jo kjempeflink i løpet av kurset, og løp og hoppet og raste gjennom tunnelen! Virker som en enkel hund å trene, så du må bare komme deg på kurs! ;) Skulle jeg trent ag med liten hund, hadde det glatt blitt en cavalier! :P

Etter min oppfattning er de lette og trene, men utrolig ukonsentrerte :rolleyes:

Har gått på ag.kurs for valper hos Canis, så vi har begynnt og trene + at jeg har noen hindere i hagen som vi trener på. Tar bare ikke hindere som møne, hopp, slalom osv.

Venter til hun er ferdig utvokst :D

  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...