Gå til innhold
Hundesonen.no

Bekymret for Turbo=S


Recommended Posts

Skrevet

Jeg begynner å bli litt bekymret for Turbo.. Den siste uken har han haltet hver gang han har ligget og slappet av å sovet.. Han gjør det ikke hvis han ligger våken.. det er på høyre forlabb.. Har vært hos veterinæren og hun sa at siden det ikke var noen hevelser eller noen andre tegn på at noe var galt ville hun vente med å eventuelt rønke han (han haltet ikke hos henne).. Kan noen her inne forklare dette på noen måte? Har deres hunder noen gang gjordt sånn? Orker ikke gå å se på han gå rundt å halte=( dette er mest når han går på asfalt også har jeg merket, altså han halter mer der enn inne.. kan han ha en sår pote eller noe? Håper på svar:)

Skrevet

Han bryr seg ikke om det.. eller har sett han vaske på albuen 2 ganger men har sjekket den og virker ikke som det er noe galt med den.. annet enn et sår etter at han tryna på tur (dette er en stund siden så tviler på at det har noe med det å gjøre;) )

Skrevet

Tassen gjorde akkurat det samme. Haltet litt og så gikk han normalt igjen. Spesielt etter søvn eller når vi gikk tur.

Vi gikk til veterinæren med dette og ba ham ta røngten av alle beina og ryggen. Vi fant da ut at det var en forskyvning i kneskålene som gjorde dette. Foten ble på en måte "låst" når han beveget på seg og derfor haltet han litt. Og den beste delen; Det gjorde ikke vondt for hunden i det hele tatt! ;)

Så det trenger jo ikke å være HD! Lykke til hos veterinæren ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...