Gå til innhold
Hundesonen.no

Min lille Fido :-)


puzn81

Recommended Posts

Skrevet

Fido...min kjære Fido...du betyr mer enn du aner for meg, å jeg gruer meg så forferdelig til den dagen du er borte for godt... Vi har vært sammen i tykt og tynt. Du har hatt forståelse i mine tunge stunder å slikket mang en tåre av mitt kinn, du har vist med hele deg at du er glad i meg å jeg har prøvd så godt jeg kan å vise det av hele meg tilbake. Jeg føler meg som en mor som ser på sitt barn å sier "Gud, så vakker du er", elsker å se deg løpe fritt, elsker å se deg lære nye ting, å at du snorker om natta gjør meg bare beroliget.

Jeg husker første gangen jeg traff deg :-) Du var to år å en spirrevipp som kom løpende ned trappa der du den gang bodde :-) Eieren den gangen hadde aldri sett deg reagere så kvikt å så ubeskjedent på fremmede mennesker før, så det var ingen tvil om at du kunne få bli med meg :-) En tøff tid ble det, men vi grodde sammen litt etter litt :-) Jeg er så inderlig glad du ville være med meg den gangen jeg kom for å se deg, å kommer alltid til å være takknemlig for hver en dag jeg får sammen med deg kjære venn.

post-1891-1176843332_thumb.jpg

  • 3 weeks later...
Skrevet
Aww, nå ble det litt fuktig i øyekroken min her. :whistle: Utrolig søtt det du hadde skrevet, altså. Og kjempefin hund! :twitch: Hva er han blanding av?

Han er blanding av Labrador og pointer :-) ja, han er nydelig :-) Mammas lille skjønne baby :-)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...