Gå til innhold
Hundesonen.no

Donny stirrer på katten 24/7


Henriette

Recommended Posts

Skrevet

er det neone måte jeg kan få vekk dette?

KAtten gir blanke F***. hun kan gå bort til han, intill han osv, så Donny gjør ikke noe gale, bare stirrer.

Men dette er så utrolig plagsomt.

Skrevet
er det neone måte jeg kan få vekk dette?

KAtten gir blanke F***. hun kan gå bort til han, intill han osv, så Donny gjør ikke noe gale, bare stirrer.

Men dette er så utrolig plagsomt.

Noe sier meg at Donny gjeter katten bittelitt!! Ikke så mye, men ett lite hint kanskje. Få Donny til å kutte ut det der med en eneste gang! Han blir jo super stresset av å ligge slik å psyke på katten. Bryt han, legg han i ett annet rom, fjern katten, gå ut med han, bind han ute eller sørg for at han slutter med dette tullballet. For det er tydlig at han er helt låst i jobben sin, passe på at katteslasken ikke slipper ut av hans syn ett øyeblikk!

Skrevet

Bc'n til en venninne av meg holdt også på med det der. Hun gjorde ikke noe med det og til slutt så ble det et så stort problem at hun måtte omplassere katten! Hunden ble helt psykotisk på det og klarte ikke gjøre noe annet en å gjete katten, den katten brydde seg heller ikke om det..

Foreslår at du fikser opp i det før det blir et like stort problem som venninnen min fikk :icon_confused:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...