Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunden min legger seg i blomsterbeddet


viking

Recommended Posts

Skrevet

Hvorfor i all verden legger hundene seg i blomsterbeddet? Hvet dette innlegget høres rimelig teit ut, men har noen opplevd det samme..?

Vi har litt grov pokkstein utenfor huset vårt samt masse plen og skog vegg i vegg, men hundene mine skal absolutt bare ligge i beddet. Vell å merke er ikke pokksteinene særlig gode å ligge på, men det er jo massevis av andre gode senger og bur og skog og plen og legge seg på. Det har aldri gjort dette tidligere, men i år ser det ut til å bli en ny trend. Jeg kommanderer dem ut av beddet gang på gang, men det varer jo bare 5 min. Jeg tenkte at nå er hundene mine blitt senile, hvertfall den eldste, men heldigvis er det visst ikke bare meg som har dette problemet. Har pratet med et par venninner og kjente, og de har det samme problemet i år, aldri hatt tidligerer, men i år.. Berner sennen tispa til hun ene hadde teppe rett ved siden av og alt tilrettelagt, men blomsterbeddet var bedre. Hadde det nå vært sol overalt utenom i beddet kunne jeg nok forstått dette litt, men det er ikke det. Det er like varmt eller kaldt overalt.

Noen som har noen svar på hvorfor de gjør dette..?? :icon_confused:

Skrevet

Det er vel pga temperaturen på jorda er lavere enn grus og gress. Her legger hundene seg i den delen av oppkjørselen som er sand. Men mine vil gjerne tisse i mitt kommende blomsterbedd (alle nabokattene bruker det som dass...).

Men om du ikke vil ha hunden din i blomsterbeddet, så kan du jo sette opp et lite gjerde eller noe, så holder den seg vel unna? (Slike grønne gjerder fra Plantasjen eks...).

Skrevet

Ja har tenkt tanken på at det er svalere, men det jeg stusser mest på er hvorfor mi 12 år gamle tispe aldri har gjort det tidligere liksom. :rolleyes: Ser det ikke som noe problem i det hele tatt, bare lurte på om noen hadde opplevd det samme..:-) Blomster er jo ikke alt :icon_confused:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...