Gå til innhold
Hundesonen.no

Prisbevissthet


SFX

Recommended Posts

Jeg pleier stort sett å handle alt mulig rart jeg trenger i hundeholdet på stands på ulike utstillinger. Jeg var tilfeldigvis innom en dyrebutikk på et kjøpesenter her om dagen, og så da at en vare jeg nylig kjøpte der kostet cirka 350 - mens jeg selv ga cirka 250 for den på utstilling. Jeg ble mildt sagt overrasket over prisforskjellen, og lurer på om det er tilfeldig. Hva mener folk her inne, hva er deres opplevelser?

Vi kjøper jo nok stæsj til hundene og hundeholdet, så det er like greit å være litt prisbevisst. Nå fant jeg altså et dyrere eksemplar av varen, men det behøver jo ikke å være tilfelle med alle ting - og kan jo også være en interessant tråd for de som handler fast på zoobutikker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er jeg en ekstremt gjerrig hundeeier, så prisforskjeller er noe jeg legger merke til. Jeg pleier å handle en del i nettbutikker (særlig børjes tingsryd i Sverige hvis jeg trenger mye, da frakten fort blir litt dyr), og noe i dyrebutikken like ved her. Jeg handler veldig sjeldent på utstillinger, da jeg har lite tid til sånt der. Min erfaring er at dyrebutikkene varierer veldig i pris både fra kjede til kjede og fra by til by. Jeg og en venninne fant ut at akkurat samme pipeballen som kostet 25 kroner i Skien, kostet 45 i Oslo.

Stadig flere andre butikker har også begynt å ta inn hundeutstyr, pga. det store markedet, og jeg har spart mye på å kjøpe refleksvester på nille osv.

Det gjelder nok å være prisbevisste, for altfor mange sjekker ikke om det er prisforskjeller, men kjøper bare av den første og beste.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg handler en god del på lokalbutikken her - spesielt hundefór selv om jeg kunne fått det billigere andre steder. Men det er av den enkle grunn at jeg ønsker å støtte lokalbutikke, for de går ikke akkurat i kjempeoverskudd ser det ut som, og jeg syns det er trist hvis den skulle bli lagt ned...

Ellers handler jeg MYE på utstillinger, for i ventetiden går jeg ofte og kiker

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er nok ganske prisbevist av meg. Og det som kan kjøpes billig betaler jeg ikke mer enn jeg må for.

Kan ofte gå å titte litt rundt om kring, for å finne ut hvor det er billigst, selvom jeg drar på flere sentere eller noe.

Jeg handler nok mest i sverige jeg da :icon_confused: På dyrebutikken på senteret i Töckfors, og My One på Nordysenteret ved svinesund. Der jeg som regel finner det billigst også. Og da også med tanke på kursen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De aller viktigste tingene får jeg kjøpt billigst på tropehuset på Bryne, så oppdretter må sende det til meg i posten. :) Skal kjøpe barbermaskin der snart, og få oppdretter til å ta den med neste gang hun kommer på besøk. (hun kjøper det for meg også). Tropehuset er helt genialt billig! :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer an på hva jeg skal ha egentlig. Noen ganger henger pris og kvalitet sammen, og da er jeg mer opptatt av kvaliteten enn prisen. Særlig når det kommer til leker og utstyr jeg bruker i trening.

Siden jeg er "matflyktning" fra før, så er Nordby senteret og den butikken med alt fiskeutstyret på Svinesund ofte besøkt. I førstnevnte finner jeg alltid for mye, og havner opp med mer enn planlagt (eks søndag skulle jeg bare ha tyggebein, og dro hjem med både ny klikker og nye leker...). Den sistnevnte har ikke så mye egentlig, men de blir bedre og bedre synes jeg. Og så hamstrer jeg mange kilo DOKO godiser hver gang jeg er der. Gunstig kurs gjør det ofte enda billigere...

Ellers synes jeg Norge ofte er dyrt å handle i. 10 kroner for en strupe eks, mens jeg kjøpte 1 kg struper til en dansk hundrelapp (75 struper i hver pose) da jeg var i Danmark. Så slik type godis må jo butikkene tjene en del på...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når jeg er på utstillinger i Danmark har det lett for å gå endel kroner ut av lommeboken, ja.. Men det er nesten litt "for" billig der - så man blir nærmest helt forvirret over alle tilbudene. Hver eneste stand har superbillig et-eller-annet, også tenker man - JA, det skal jeg ha, men jeg skal bare kikke der borte først... Også vandrer man rundt og ender ofte med å likevel handle på den første standen man var bortom (som regel Maj's Hundeartikler).

Sverige er også morsomt å handle hundeting i, men det er noe med kvaliteten på tingene også. Ikke det at det er bedre i Danmark enn i Sverige, men det er myyyye veldig kjipe ting i Sverige (av en eller annen grunn). Da tenker jeg både pris og kvalitet.

Men egentlig burde man hamstret hundefôr også når man er sånn ute og reiser. Sist gang jeg sjekket var det en god prisforskjell på prisene på dette også, i forhold til her i landet.

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...