Gå til innhold
Hundesonen.no

Vida på utstilling


Nirm

Recommended Posts

Skrevet

I dag har Vida vært på utstilling, og utrulig nok så ble vi nummer 6 i klassen! Så vi er superfornøyde nå. :Laugh:

Kritikken var som følgende: "Sort med lysegule tegninger. Middels stor, middels kraftig, tildels god type, feminint hode med noe svak underkjeve, tilstrekkelig høy manke, god rygg, kort kryss, noe steil overarm, normalt vinklet bak, noe hasetrang bak, noe løs i albuetilslutningen, ganske bra bevegelser. Utslått incisor nede i følge attest."

**Hun fikk 2AK og det var bare 6 hunder i klassen da....**

Skrevet

Gratulerer :icon_fun:

Kritikken var ikke så ille da!

Hvordan gikk handlingen da?

Skrevet

Hm. Nå moderer jeg meg selv her...

Takker. Jeg er veldig fornøyd med kritikken. Hu er jo ingen utstillingsschäfer, eller avlet for å se pen ut. Oppdretter var også fornøyd med kritikken. Oppdretter stilte henne for meg, og jeg synes hu var flink. Har ikke trent så mye at det gjør noe... Jeg løp på yttersiden som en tulling, men hadde hverken horn, fløyte eller longeringspisk med fille i. Så jeg har gått glipp av noe. :Laugh:

Bilder ligger på hjemmesida vår nå. Så kan dere se skjønnheten in action. :Laugh:

PS: Mer spesifisert resutat mellom stjernen for de som ikke har fått med seg det.

Skrevet
Ser man det! Beauty AND brains! :) Fine Vida :)

Ja. Ikke sant. Ingen matcher denne skjønnheten her altså.

Men synes nå jeg er veldig heldig som har en oppdretter som faktisk ville stille dette dyret. :Laugh:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...