Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan få opp farten?


Papillon

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal stille ut Frøken imorgen. Har fått skikkelig dreisen på å stille henne opp, men er fortsatt et lite problem: Hun er så innmari treg når jeg går med henne i utstillingslenka. Hun bare lunter avgårde liksom.. Må legge til at hun bare er valp enda.

Noen som vet hvordan jeg kan få opp farten hennes? Håper på raskt svar! :)

Skrevet

hvis hun er gira på leker så kan du ta med en i ringen, vifte litt foran henne når dere løper?

ellers så gjør kanskje godbiter susen?

Skrevet
Kan man ta med leker i ringen?? :shocked::)

Jada, det kan man! Men det lønner seg å ta med en liten leke, og man burde ikke bruke den så mye at det er forstyrrende :)

Skrevet

Og for all del, ikke en leke med masse piping og lyder i slik at det ikke går utover noen andre ekvipasjer.

Skrevet

åååårh har stillt valp hvor det har stått hunder i ringen sammen med meg og *pipipipipipiiiiiip* ikke spesielt lett å få min egen hund til å være fokusert da nei *freees*

Skrevet
Og for all del, ikke en leke med masse piping og lyder i slik at det ikke går utover noen andre ekvipasjer.

Grr, ja, absolutt! Men leke for å fange oppmerksomhet synes jeg er greit. Men som sagt så må det ikke forstyrre andre deltakere.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...