Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg fikk telefon fra en av valpekjøperne som forteller at datteren har fått alvorlig allergi/elveblest. De vet ikke enda hva dette skyldes, men de mener det er verre i de årstidene hunden er mer inne (om vinteren).

De ønsker nå å ha hunden utplassert i cirka 1 måned, for å se om dette blir bedre og å få sjekket ut mer medisinsk hva det er som er galt.

Det dreier seg om en akitatispe, snart 2 år.

Jeg har en venninne som har sagt ja til å prøve, men hun har 2 katter, og hunden har aldri møtt en katt før...

De kommer med hunden i morgen, så får vi se. Men jeg har litt panikk for hva jeg skal gjøre hvis det ikke går bra med kattene.

Finnes det noen i Trøndelag (helst) som kan være krisehjem dersom dette ikke går?

Å ta henne hjem til oss er ikke et alternativ. Mine hunder går dessverre ikke sammen med andre, og da vil hun måtte være mye atskilt på et eget rom, og det har jeg ikke lyst til. Det er vel ille nok for hunden å bli sendt hjemmefra.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
    • Har du lest rasebeskrivelsene hos raseklubbene? Dette er tre ganske forskjellige raser.
    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...